Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Protest pod sądem. Ile zarabia urzędnik? Za mało!

  • Dodano: 2017-11-13 21:15

W samo południe opuścili miejsca pracy i wyszli przed gmach Sądu Okręgowego, by wyrazić swoje niezadowolenie. Nie tak wiele, jak w czasie strajków przeciwko ustawie rządowej, ale tym razem protestowali  nie mieszkańcy Katowic, a pracownicy instytucji.

Pracownicy sądów i prokuratur postanowili zaprotestować w obliczu zmian, jakie mają nastąpić. A właściwie przeciwko temu, co nie nastąpiło. Domagają się poszanowania ich pracy i dawno obiecanych podwyżek. Wielu pracowników tych instytucji zarabia poniżej 2 tysięcy netto (wiemy to, bo w niedawnej rekrutacji do Sądu Rejonowego - na stanowisko nieurzędnicze - oferowano, uwaga, 1500 zł netto), choć w obliczu danych pokazujących zarobki części sędziów wielu niedowierza, gdy to słyszy.

Płace były zamrożone od 2008 roku, w ostatnich dwóch latach nieznaczne podwyżki otrzymała tylko część pracowników (często rzędu kilkudziesięciu złotych). Dlatego dziś wyszli na kilkanaście minut na znak protestu, by pokazać, że domagają się zmian, bo w przyszłym roku budżet po raz kolejny nie obejmuje podwyżek dla tej grupy zawodowej.

Protesty odbyły się w wielu miejscach w kraju, największe w Warszawie. Wiadomo też, że z naszego województwa do stolicy udało się około 100 osób, by tam wesprzeć protestujących.

Najnowsze informacje z Katowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • toja

    czemuście nie protestowali gdy wam rządy PO-PSL zamroziło podwyżki???// baliście się o swoje miejsca pracy?? będąc ich zwolennikami nie mieliście odwagi , teraz macie" odwagę " jesteście bezczelni

  • Gosc

    Mało wiesz. Pomysł trochę zanim coś padniesz.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.