Wiadomości z Katowic

Przy ZSTiO nr 2 powstaje hala sportowa

  • Dodano: 2018-05-14 09:00

Przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 2 w Katowicach powstaje hala sportowa. Inwestycja została dofinansowana kwotą 2,5 mln zł ze środków funduszu rozwoju kultury fizycznej zadania inwestycyjnego w ramach programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki – pn. Rozwój Szkolnej Infrastruktury Sportowej.

W uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego w hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 w Katowicach wzięli udział Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki, Marcin Krupa, prezydent Katowic, a także uczniowie i nauczyciele ZSTiO nr 2 oraz zawodnicy KS Rozwój Katowice.

Inwestycja w nowoczesną infrastrukturę sportową to inwestycja w zdrowe, aktywne i przedsiębiorcze społeczeństwo. Właśnie dlatego w sposób szczególny staramy się wspierać budowę obiektów przyszkolnych, w których zazwyczaj zaczyna się przygoda ze sportem młodych Polaków. W ramach naszego Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej, tylko w ciągu 2 lat, dofinansowaliśmy budowę 743 obiektów w całej Polsce, wiele z nich powstało lub powstaje na terenie województwa śląskiego. Jestem przekonany, że ta hala będzie dobrze służyła nie tylko uczniom ale też wszystkim mieszkańcom Katowic  – mówi Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki.

Hala sportowa przy ZSTiO nr 2 to obiekt o wymiarach 24,1 x 42 m i wysokości 9,29 m wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym, salą do aerobiku i gimnastyki korekcyjnej, salą sportów walki, siłownią aerobową, pomieszczeniami dla nauczycieli wf i sędziów, pomieszczeniami technicznymi oraz magazynem sprzętu sportowego.

Pokazujemy, że na dobrej współpracy między Ministerstwem Sportu i Turystyki a Miastem Katowice zyskają nasi mieszkańcy – za co bardzo dziękuję ministrowi Witoldowi Bańce. Uczniowie szkoły otrzymają nowy obiekt, w którym będą odbywały się zajęcia wychowania fizycznego, natomiast katowiczanie będą mogli aktywnie spędzać w tej hali czas popołudniami i wieczorami. Obiekt będzie w pełni dostosowany do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. To bardzo ważne, szczególnie, że w ZSTiO nr działają klasy sportowe i mamy tu wielu młodych piłkarzy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Celem przedsięwzięcia jest rozbudowa sportowej infrastruktury przyszkolnej, polepszenie warunków kształcenia młodzieży poprzez stworzenie nowoczesnej placówki sportowo-edukacyjnej – dodaje prezydent.

Koszt inwestycji to ok. 13 mln zł (z czego dofinansowanie wynosi 2,5 mln zł). Obecnie trwają prace budowlane związane z zamykaniem obiektu. W przyszłym tygodniu rozpocznie się montaż okien i drzwi, a następnie wykonywana będzie elewacja oraz prace wykończeniowe. W związku, że wykonawca – firma Częstobud – realizuje prace szybciej niż z harmonogramem, z obiektu będzie można korzystać najprawdopodobniej na przełomie października/listopada tego roku.

Zakres inwestycji obejmuje:

- budowa hali sportowej o wymiarach 24,1x42m i wysokości 9,29m wraz z 2 salami, siłownią
i zapleczem;

-  zagospodarowanie terenu, w tym zieleń urządzoną, małą architekturę, ciągi piesze oraz miejsca postojowe;

-  oświetlenie terenu;

-  ogrodzenie terenu;

-  system monitoringu wizyjnego;

rozbiórkę istniejących obiektów budowlanych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również