Wiadomości z Katowic

Remonty na katowickich drogach. Komunikat Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów

  • Dodano: 2023-09-18 08:45, aktualizacja: 2023-09-18 08:50

Od środy, tj. 20.09, nastąpią zmiany w ruchu drogowym na skrzyżowaniu ulic Roździeńskiego i Dudy Gracza. Te zmiany są częścią  modernizacji nawierzchni pasa rowerowego, która będzie wykonana zgodnie z obowiązującymi standardami z czerwonej masy asfaltobetonowej. 

Roździeńskiego – Dudy Gracza-ITS do zmiany

W związku z rosnącą popularnością bezpiecznych i wygodnych ścieżek rowerowych, miasto Katowice postanowiło podjąć kroki w celu poprawy dostępności dla rowerzystów. W ramach tego projektu zostaną wydzielone pasy rowerowe po stronie południowej. Ta inicjatywa ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa ruchu rowerowego i zachęcenie mieszkańców do korzystania z tego środka transportu. 

Realizacja tego zadania wiąże się jednak z koniecznością wprowadzenia czasowych zmian w ruchu drogowym na ww. skrzyżowaniu.

Modernizacja sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu jest również częścią projektu Inteligentnego Systemu Transportowego (ITS) Katowic. Nowoczesne rozwiązania w zakresie sterowania ruchem drogowym zostaną wprowadzone, aby usprawnić przepływ pojazdów. 

Remont nawierzchni przy ul. Górniczego Stanu

Od 25.09.2023 do około 6.10.2023 potrwa remont nawierzchni ul. Górniczego Stanu w ramach prac własnych MZUiM. Ulepszenie infrastruktury jest niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo i wygodę podróżowania mieszkańcom. W związku z pracami remontowymi, aby ułatwić podróżowanie w tym rejonie, konieczne będzie tymczasowe zamknięcie lewoskrętów na ul. Pszczyńskiej (DK86) przy dzielnicy Giszowiec. Wykonane prace posłużą poprawie płynności ruchu, a nowoczesna i bezpieczna infrastruktura drogowa zapewni długotrwałe korzyści jej potencjalnym użytkownikom.

MZUiM wcześniej poinformuje użytkowników ww. drogi stosownymi tablicami, informującymi o zaistniałej zmianie w organizacji ruchu. 

Remonty na katowickich drogach. Komunikat Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów / fot. KAW

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również