Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Rowerowa sztafeta dotarła do Katowic

  • Dodano: 2018-06-22 08:15, aktualizacja: 2018-06-22 09:00

Ponad 130 miast i ponad 6000 km do przejechania na rowerze, to plan uczestników II edycji rowerowej charytatywnej sztafety, która wystartowała 22 maja w Białymstoku.

Zakończenie tej wyjątkowej sztafety planowane jest 30 czerwca w przed łódzką Atlas Areną. Celem akcji jest zbiórka środków na leczenie i rehabilitację funkcjonariuszy poszkodowanych w trakcie akcji. W tym roku środki zbierane są na rzecz poszkodowanego policjanta oraz funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej z Łodzi.

Wczoraj kilka minut po godz. 13 przed katowicką Komendę dotarła grupa uczestników II charytatywnej sztafety rowerowej organizowanej pod nazwą „Mundur na rowerze”. Grupę tworzą mundurowi z różnych instytucji, którzy są miłośnikami jazdy na rowerze oraz nie jest im obojętny los innych mundurowych, szczególnie tych którzy wymagają wsparcia. Przed budynkiem katowickiej Komendy z cyklistami spotkała się Naczelnik Wydziału Prewencji tutejszej komendy podinsp. Renata Hałabuda, która życzyła uczestnikom wytrwałości oraz spokoju i bezpieczeństwa podczas pokonywania kolejnych etapów trasy. Do grupy rowerzystów dołączyli policjanci z katowickiej komendy oraz funkcjonariusz Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji. Po symbolicznym przekazaniu charakterystycznej żółtej bransolety, która jest odpowiednikiem pałeczki przekazywanej w trakcie sztafety, mundurowi ruszyli w dalszą trasę. Kolejne przystanki na trasie to Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Komendy w Gliwicach, Zabrzu, a meta planowana jest na godz. 20.00 w Zawierciu.

Honorowy patronat nad akcją objęli:

Pan Komendant Główny Policji nadinspektor dr Jarosław Szymczyk, Pan Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Leszek Suski oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Sekcja Polska

Najnowsze informacje z Katowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.