Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Rozmawiali o bezpieczeństwie. Dziś każdy ma na nie wpływ

  • Dodano: 2017-04-26 08:30, aktualizacja: 2017-04-26 08:35

Wczoraj  w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

W debacie uczestniczyli mundurowi oraz przedstawiciele samorządów z naszego regionu, którzy wspólnie omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Podczas debaty policjanci zaprezentowali „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikację „Moja komenda” oraz omówili program „Dzielnicowy bliżej nas”.
 

O godzinie 10.00, w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, odbyła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie zorganizowała Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach wspólnie ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim w Katowicach. W debacie uczestniczyli policjanci oraz przedstawiciele samorządów z naszego regionu, jako podmioty odpowiedzialne za szeroko pojęte bezpieczeństwo.

Uczestników spotkania przywitał Pierwszy Wicewojewoda Śląski, Jan Chrząszcz oraz Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, insp. Krzysztof Justyński. Podczas spotkania omówione zostały nowe narzędzia, takie jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pomocą której mieszkańcy mają możliwość sygnalizowania policji zagrożeń, występujących w ich najbliższym otoczeniu, czy aplikacja „Moja Komenda”, ułatwiająca kontakt z dzielnicowymi. Dzięki tym rozwiązaniom stróże prawa mają dodatkową możliwość, aby poszerzyć wiedzę nie tylko na temat lokalnych oczekiwań społecznych, ale i poznać potrzeby mieszkańców. W trakcie debaty poruszone zostały także założenia rządowego programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz innych przedsięwzięć, podejmowanych przez policję i samorządy na rzecz bezpieczeństwa.

Wśród prelegentów nie zabrakło Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, insp. Romana Rabsztyna, który zaprezentował i omówił funkcjonalność narzędzia „Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa”. O roli dzielnicowego w diagnozowaniu zagrożeń w społecznościach lokalnych opowiedział natomiast Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, podinsp. Dawid Kaszuba. Następnie rozpoczęła się dyskusja z uczestnikami spotkania na temat nowych, zaproponowanych przez policję rozwiązań, którą prowadzili eksperci z wydziału prewencji katowickiej komendy wojewódzkiej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.