Wiadomości z Katowic

Ruszają opryski na komary i kleszcze w Katowicach

  • Dodano: 2017-07-19 08:00, aktualizacja: 2017-07-19 08:20

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców w aż dziesięciu lokalizacjach zostaną przeprowadzone opryski na komary i kleszcze w Katowicach. Zakład Zieleni Miejskiej do działań przystąpi w godzinach nocnych 19/20 lipca oraz 2/3 sierpnia.

Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas bardzo ważne, stąd zdecydowaliśmy się na opryski w aż dziesięciu lokalizacjach miasta. Prawie połowa terenów Katowic to tereny zielone. Lokalizacje obejmujące opryski to parki i skwery, z których korzystamy w drodze do pracy, na zakupy - wtedy bardzo często zapominamy o zabezpieczeniu się przed insektami i stajemy się ich ofiarami. – informuje Ewa Biskupska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice.

Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas spacerów i innych aktywności na wolnym powietrzu – ważny jest odpowiedni ubiór oraz zastosowanie indywidualnych środków odstraszających, które pozwolą nam się zabezpieczyć m. in. przed kleszczami. W momencie, kiedy znajdziemy kleszcza na swojej skórze należy go niezwłocznie usunąć, a następnie miejsce to zdezynfekować. Wszelkie wątpliwości najlepiej konsultować z lekarzem. Aby zminimalizować zagrożenie zachorowania na boreliozę w Katowicach zostaną przeprowadzone specjalne opryski.

Opryski zostaną przeprowadzone w Parkach: Budnioka, Zadole, Giszowieckim, Powstańców Śląskich i Kościuszki, a także na Placach: Wolności, Rady Europy, Hlonda, Gwarków. Wybrane lokalizacje to miejsca, z których często korzystamy poruszając się po mieście – nie tylko w celach rekreacyjnych, kiedy pamiętamy o odpowiednim zabezpieczeniu się przed insektami. – mówi Mieczysław Wołosz, Dyrektor ZZM Katowice.

Opryski w Katowicach zostaną przeprowadzone w ramach środków posiadanych przez Zakład Zieleni Miejskiej. Koszt dwukrotnego oprysku w dziesięciu lokalizacjach to 14 750 zł.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • henio

    Bardzo dobry sposób ja codziennie się oglądam przy kąpaniu - psa też, ale jego dodatkowo zabezpieczam fiprexem.

  • kini

    Opryski są bardzo potrzebne, jednak na codzień trzeba się oglądać a psy zabezpieczać sprayami bądź spot-onami typu fiprex.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.