Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Schody i chodnik (nie)ruchome

  • Dodano: 2017-09-13 10:45, aktualizacja: 2017-09-20 15:06

Każdego dnia tysiące osób zastanawiają się, kiedy usterki (by nie powiedzieć fuszerka) zostaną naprawione. Ruchome schody na katowickim dworcu nie działają od tygodni. Nieruchomy jest także ruchomy chodnik dla pieszych… O co chodzi?

Sprzęt nie działa, a zarządca budynku – PKP SA od dawna zapewnia, ze przywróci go do użytku w możliwie szybkim czasie. Schody prowadzące na dworzec autobusowy psuły się już kilkukrotnie. Ruchoma kładka pokryta została gumową wykładziną (przykręcono ją wkrętami). Problem również w tym, że… nie wiadomo, kiedy zostaną wykonane usługi związane z naprawą wadliwej infrastruktury.

- To są jaja, ja sobie poradzę, ale moi rodzice, oboje już na emeryturze, mają z tym problem. Ktoś powinien za to odpowiedzieć. To nie jest w porządku, że to trwa tak długo, awarsie się zdarzają, ale bez przesady... - mówi nam Piotr, który wdrapywał się po schodach z dworca autobusowego.

Media lokalne informowały o awarii na początku sierpnia. Mamy połowę września, a całość dalej nie działa, a pasażerowie dalej muszą chodzi po schodach. O ile młodzi ludzie za bardzo nie narzekają, o tyle osoby starsze lub niosące ciężkie torby już tak. Nie każdy zaś wie, że są inne, szersze zejścia w głębi hali oraz windy.


Oby nie okazało się, że schody ruchome będą działać tak, jak (nie)działały w poprzednim budynku…

Najnowsze informacje z Katowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • X55

    chodnik nie dziala juz od roku chyba ,w ogole jakies prl-owskie zwyczaje nastaly wgalergii glowne wejscie co chwile staje obok sa drzwi ale zamkniete bo awaryjne schody bardzo czesto sa w awarii . podlogi juz znaowu sa brudne odcinek chodnika obok teatru ateneum dziurawy jakby zrobiono go ze styropianu a rzadcy miejscy zadowoleni z siebie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.