Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Ślązacy odblokowani!

  • Dodano: 2017-02-22 15:15

Do niecodziennego zdarzenia doszło kilka dni temu na najpopularniejszym portalu społecznościowym na świecie. Zablokowano stronę „Jestem narodowości Śląskiej”. Dlaczego? Podobno był to błąd człowieka.

Blokada została nałożona ze względu na rzekome łamanie zasad serwisu. Administratorzy uważają, że chodzi o nazwę, która nie wszystkim się dobrze kojarzy. Podkreślają jednak, że treści publikowane w ramach dyskusji na grupie zawsze były moderowane, by ustrzec się m.in. przed mową nienawiści.

Incydent spotkał się z dużą dezaprobatą w społeczności lokalnej oraz w środowisku internautów (nie tylko ze Śląska), w Katowicach miał się nawet odbyć protest. Grupa została wczoraj odblokowana, Facebook miał to tłumaczyć błędem popełnionym przez pracownika.

Na stronie grupy czytamy, że:


Grupa "Jestem Narodowości Śląskiej!" durch nadaje!  :)
To wszystko dziynki Wom Internauty!
[…]
Do momentu zakończenia weryfikacji grupy, powstrzymamy się od wszelkich komentarzy. FB ma swoje procedury, gdyż jest to firma prywatna. Na szczęście rodem z USA (naprawdę potrafią przyznać się do swoich błędów - to tylko ludzie z drugiej strony klawiatury. Uczmy się tego Ślązacy).
Najważniejsze, że została pierwotna nazwa, oryginalne treści - wszelkie zarzuty zostały oddalone.
[…]
Niy poradzymy wszystkich sam policzyć, co nom pomogli. Sorry! Ino niy kapujcie zaś nos z kuli tego do FB, już terozki tam momy swoich

Grupa działa od 6 lat i liczy kilkanaście tysięcy członków. Powstała przy okazji Spisu Powszechnego w 2011 roku.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.