Wiadomości z Katowic

Spędź czas z dziećmi na warsztatach miejskich!

  • Dodano: 2024-05-27 09:30

Przed Wami wyjątkowe rodzinne warsztaty w Katowicach. Sąsiedztwo, dzielnice, zwierzęta i wiele innych bliskich mieszkańcom tematów pojawi się na wydarzeniu. 

Warsztaty dla rodzin z dziećmi

Czym jest miejskie sąsiedztwo? Jakie tajemnice skrywają nasze dzielnice? Czy zwierzęta czują się w mieście szczęśliwe? W jaki sposób możemy wpłynąć na okolicę, w której żyjemy? Dwa warsztaty skierowane do rodzin z dziećmi w wieku 7-10 lat, przybliżające sposoby projektowania przestrzeni miejskiej oraz budowania sąsiedzkich relacji z ludźmi i zwierzętami.

Własny projekt okolicy

Czy masz wrażenie, że wiele budynków wygląda podobnie? Architekci wykorzystują sprawdzone rozwiązania i pomysły, aby budować taniej i łatwiej. Jednak niektórzy nie lubią nudy i wolą wyzwania, dlatego starają się nadać swoim obiektom niespotykany kształt. Podczas warsztatów przyjrzycie się typowym i niestandardowym budynkom miejskim i spróbujecie samodzielnie zaprojektować najbliższą okolicę oraz park, w którym wszyscy będą czuli się dobrze.

Kiedy: 8.06.2024, godz. 11.00
Gdzie: Strefa Centralna

Czas trwania: 90-120 min
Prowadzenie: Małgorzata Cekiera

Miejski aktywizm

Miasto to przede wszystkim jego mieszkańcy, również wasi sąsiedzi, którzy mają swoje konkretne potrzeby i marzenia. Podczas warsztatów wcielicie się w dziennikarzy i dziennikarki, aby stworzyć gazetkę sąsiedzką, w której poruszycie ważne dla waszej dzielnicy sprawy. Spróbujecie zareagować na obraźliwe hasła, które spotykacie na murach i fasadach oraz zastanowicie się, w jaki sposób możecie wpłynąć na otaczającą Was przestrzeń. Warsztaty udowodnią, że miejski aktywizm może być świetną zabawą!

Kiedy: 15.06.2024, godz. 11.00
Gdzie:  sala 105

Czas trwania: 90-120 min
Prowadzenie: Małgorzata Cekiera

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również