Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Spektakl nową formą edukacji dla bezpieczeństwa seniorów

  • Dodano: 2017-12-15 07:45, aktualizacja: 2017-12-14 10:29

W Miejskim Domu Kultury „Koszutka” w Katowicach odbyła się premiera nowatorskiego projektu skierowanego do seniorów - spektaklu profilaktycznego pt. „Hermenegilda KO” .

Pomysł na nową formę edukacji bezpieczeństwa seniorów został zainicjowany przez policjantów katowickiej komendy. W nowatorski sposób uczyliśmy seniorów: Jak nie dać się oszukać!


Spektakl teatralny w nowatorski sposób podejmuje temat bezpieczeństwa seniorów. Przedstawia zagrożenia i problemy na jakie narażeni są dziś seniorzy. Spektakl profilaktyczny zarazem uzmysławia seniorom działanie oszustów, którzy chcą wyłudzić od nich pieniądze, a także edukuje ich w zakresie bezpiecznych zachowań. Celem spektaklu profilaktycznego jest wyrobienie w seniorach większej uważności i czujności w życiu codziennym oraz utwierdzenie ich w przekonaniu, że potrafią się odpowiedzialnie zachować w sytuacji zagrożenia.

Podczas premiery spektaklu profilaktycznego Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach reprezentował Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Katowicach kom. Marcin Budzich oraz sierż. sztab. Agnieszka Krzysztofik – koordynator programu profilaktycznego dla seniorów „Bezpieczna Przystań” Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.  Ponadto swoją obecnością zaszczycili: p. Ewa Dopierała prezes Stowarzyszenia FAMI.LOCK „Teatr Bez Sceny”, Inka Dowlasz – krakowska reżyser i autorka spektaklu profilaktycznego,  Andrzej Mazur – Członek Rady Seniorów Urzędu Miasta Katowice oraz Halina Adamczyk – wolontariusz Stowarzyszenia FAMI.LOCK. Na scenie wystąpili: Bogumiła Murzyńska, Alina Chechelska, Bartłomiej Błaszczyński oraz Andrzej Dopierała. 


Spektakl powstał dzięki współpracy z przedstawicielami Stowarzyszenia „FAMI.LOCK „Teatr Bez Sceny” oraz finansowaniu z Urzędu Miasta Katowice w ramach „Inicjatywy Lokalnej".


Łącznie zobaczyło sztukę ok 300 seniorów. W dniach 11 i 12 grudnia 2017r. odbyły się dwa spektakle profilaktyczne w „Teatrze Bez Sceny” przy ul. 3-go Maja 11 w Katowicach w Centrum Spotkań Seniorów w Centrum Miasta.  Widownią byli seniorzy, którzy chętnie odwiedzają Stowarzyszenie FAMI.LOCK, prowadzące program „Aktywni Seniorzy 60+”.


O kolejnych spektaklach „Hermenegilda KO” będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do śledzenia naszych relacji.

Powyższe działania wpisują się w kampanię społeczną pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka.

Najnowsze informacje z Katowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.