Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Stanowisko ws. protestów pracowników UM Katowice

  • Dodano: 2014-09-11 08:45, aktualizacja: 2014-09-11 09:00
Protestujący przed katowickim Urzędem Miasta urzędnicy domagają się 200 złotych podwyżki. Postulaty protestujących poparł Jerzy Ziętek. Od lat płace urzędników nie wzrosły prawie w ogóle.
 
 
– 10 lat bez realnej podwyżki to stanowczo za długo. Jak można dopuszczać do takich sytuacji? – pyta władze miasta Jerzy Ziętek. – Przecież w tym czasie wzrosły wydatki niemal na wszystko. Zdrożały czynsze. Podniesiono opłaty za wodę, która w Katowicach jest jedną z najwyższych w kraju. Jak więc można przez dekadę nie podnieść własnym pracownikom pensji?
 
Lipcowa podwyżka o 100 złotych niewiele rozwiązała.
 
 
Ziętek zwraca też uwagę na to, że cała sytuacja jest niezrozumiała zwłaszcza na Śląsku, gdzie od lat zawsze ceniło się dobrych pracowników.
 
– Za dobrze wykonaną pracę pracownik powinien otrzymać godną i dobrą zapłatę – przypomina.
 
 
Mieszkający w Katowicach poseł zastanawia się też, w jaki sposób można wymagać od urzędników zaangażowania na rzecz miasta, skoro niektórym z nich wypłaca się niemal minimum środków.
 
– Oczekujemy od urzędnika, że będzie wizytówką miasta i będzie się troszczył o jego mieszańców, a tymczasem skazujemy go na zamartwianie się o to, jak związać koniec z końcem? Przecież to jakieś nieporozumienie – dziwi się poseł.
 
 
Jerzy Ziętek chce spotkać się z protestującymi, aby wspólnie znaleźć rozwiązanie tej trudnej sytuacji.
 
– Chcę, aby w moim mieście żyło się dobrze i aby każdy pracownik był uczciwie wynagradzany. Oszczędności w mieście można przecież poszukać, ograniczając inne wydatki – kwituje Jerzy Ziętek.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.