Wiadomości z Katowic

Wiosenne realizacje Miejskiego Zarządu Ulic i Dróg

  • Dodano: 2023-05-02 06:30, aktualizacja: 2023-05-02 06:39

Pogoda w tym roku jest nieprzewidywalna, a tylko  dobre warunki atmosferyczne pozwalają na szybkie i sprawne zrealizowanie remontów nawierzchni jezdni.

Pierwsze dni wiosny to konieczność przeprowadzenia porządków również na drogach

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach jak co roku przystępuje do pozimowych napraw uszkodzeń.

             Wymiana nawierzchni jezdni w rejonie skrzyżowania ul. Bracka - Bocheńskiego - Gliwicka - DTŚ.

Remont rozpocznie się 4 maja i polegać będzie na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni i ułożeniu nowych warstw konstrukcyjnych. Roboty będą prowadzone z utrzymaniem ruchu. Prace będą trwać również w godzinach nocnych, a termin ich  zakończenia przewidziany jest na 15.05

  • Wymiana zniszczonej nawierzchni jezdni ul. Milowickiej na odcinku od
    ul. Le Ronda do ul. Pod Młynem.

Prace rozpoczną się 4 maja, a planowany termin ich zakończenia przewidziany jest na 15 maja. Roboty będą obejmować rozbiórkę istniejących nawierzchni asfaltobetonowych i ułożenie nowych. Prace planuje się wykonywać z zachowaniem ruchu jednokierunkowego, tj. od strony ul. Pod Młynem.

  • Przypominamy, że trwają prace  związane z wymianą zniszczonych nawierzchni chodnika w ciągu ul. Sokolskiej -  na odcinku od ul. Grażyńskiego do ul. Morcinka (po stronie nr nieparzystych).

Zadanie realizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego. Planowany termin zakończenia prac przewidziany jest na 15 maja. Roboty obejmują rozbiórkę istniejących nawierzchni z płytek betonowych i zabudowanie nowej nawierzchni z kostki betonowej na podbudowie, zabudowanie nowych obrzeży oraz wykonanie stosownych obniżeń przy przejściach dla pieszych w celu dostosowania dla osób z niepełnosprawnościami. Koszt realizacji zadania to 150 tys. zł.

  • 02-06.05 - z powodu prac remontowych, w porozumieniu z Zarządem Transportu Metropolitarnego, w dniach od 2 do 6 maja wyłączona z użytkowania będzie zatoka autobusowa przystanku Wilhelmina. Przystanek w trakcie prac nie będzie obsługiwany.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również