Wiadomości z Katowic

Wspólnie kontrolują busy przewożące dzieci do szkół

  • Dodano: 2021-10-29 07:00, aktualizacja: 2021-10-29 07:03

Policjanci katowickiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego kontrolują busy przewożące dzieci do szkół na lekcje.

Kontrolowany jest nie tyko stan techniczny pojazdów, ale również stan trzeźwości kierujących i dokumenty uprawniające do przewozu osób.

Od wczesnych godzin rannych policjanci katowickiej rogówki wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego przeprowadzali kontrole busów przewożących uczniów do szkół podstawowych. W działaniach wykorzystana została najnowocześniejsza w Polsce mobilna stacja kontroli pojazdów. Celem tego typu działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom korzystających z transportu busami do szkoły. Podczas tych działań w 2 przypadkach kontrola stanu technicznego busa zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Wszyscy skontrolowani kierujący byli trzeźwi. Podczas przeglądu stanu technicznego pojazdów policjanci i inspektorzy sprawdzali m.in. czy nie występują wycieki płynów eksploatacyjnych, sprawność układu hamulcowego i kierowniczego. Oprócz stanu technicznego pojazdów policjanci i inspektorzy WITD sprawdzali sposób przewożenie osób. Kolejne działania już wkrótce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.