Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Wycięli drzewa przy Legendii. Będzie parking

  • Dodano: 2017-12-14 18:45

Zielona enklawa pomiędzy Wesołym Miasteczkiem, a budynkami przy ul. Złotej przestała istnieć. Przy parku rozrywki powstaje ogromny parking. Drzewa mają jednak wrócić.


Powód wycinki? Zwiększająca się liczba gości Lagendii. W porównaniu z ubiegłym rokiem, pojawiło się ponad 50% więcej odwiedzających. Liczby te sięgnęły przeszło 200 tysięcy.


Po przebudowie miejsc ma być na około tysiąc pojazdów. Mieszkańcy i działacze na rzecz parku nie kryją niezadowolenia, że dla wygody (i zarobków), eliminuje się dorodne drzewa. Mimo iż dyrekcja zadeklarowała, że posadzi nowe. Tych jednak zapewne będzie mniej, by nie ograniczać za bardzo przestrzeni parkingowej.

Najnowsze informacje z Katowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Jacek37

    Jeśli zwiększa się liczba klientów, to i liczba ichnich samochodów, a logicznie rzecz biorąc także zapotrzebowanie na usługi parkingowe, więc wcale się nie dziwię, że powstał kosztem jakichś tam drzew. Od tak drobnej wycinki nikt nie zadusi się smogiem, ani nie obumrą "zielone płuca" planety bez przesady, a co do względów estetycznych, myślę że nie powinny one przesłonić oczu i blokować postępu technologicznego i rozwoju branż usługowych. Ja nie miałbym nic przeciwko, gdyby w miejsce takich skrawków zieleni postawić parkingi, zadowalając okolicznych posiadaczy czterech kółek. To rozwiązanie jak najbardziej rozsądne i z korzyścią dla wszystkich obywateli. Dobrze by było przy okazji zachować jakiś standard, być może nie będzie to poziom strzeżonego placu pokroju https://www.bezpiecznyparkingmodlin.pl/ ale spróbować zawsze warto.

  • Mądrala

    Jaca nie pierdupcz i daj se siana głupi Koźle im więcej drzew tym lepiej zasmolone betonowe pustynie to plaga brudnych Katowic a ma to być niby miasto ogrodów. Niech ludzie przesiądą się na komunikację miejska po to w końcu jest

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.