Wiadomości z Katowic

Wypadek na S86 w Katowicach: jedna osoba nie żyje, druga trafiła do szpitala

  • Dodano: 2015-03-12 08:15, aktualizacja: 2015-03-11 14:01
Kobieta i mężczyzna próbowali przebiec przez drogę S86 w Katowicach. Oboje trafili pod koła przejeżdżającego samochodu. Kobieta zginęła na miejscu, mężczyzna trafił do szpitala. Policjanci ustalają okoliczności wypadku.
 
 
Do wypadku doszło we wtorek około 18.00. 31-letnia kobieta i jej znajomy przebiegali przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, między parkingami centrów handlowych usytuowanych pod dwóch stronach trasy. Udało im się przebiec między samochodami dwa pasy ruchu. Gdy byli na trzecim, potrącił ich samochód marki Audi A1. Kobieta zginęła na miejscu, a mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Na miejsce przyjechali medycy i policjanci, którzy na czas działań wyłączyli z ruchu kilkukilometrowy odcinek S 86 w kierunku Sosnowca. Kierująca audi była trzeźwa.
 
 
W miniony wtorek po południu policjanci z katowickiej drogówki prowadzili działania "Kontrola drogowa piesi", które przerwał tragiczny wypadek na trasie S 86. 39 pieszych ukarano mandatami za przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz przez przejścia dla pieszych na czerwonym świetle. Mandatami ukarano ponadto 13 kierujących, m.in: za nieustąpienie pieszemu pierwszeństwa i nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych. Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu drogowego, bez znaczenia czy jest to kierowca, rowerzysta, czy pieszy, powinien pamiętać o rozwadze. Rozwagi zabrakło dwojgu ludziom. Ich krótki bieg przez bardzo ruchliwą trasę w niedozwolonym miejscu, zakończył się niestety tragicznie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również