Wiadomości z Katowic

Zieloni aktywiści na pierwszym planie

  • Dodano: 2019-09-27 08:15, aktualizacja: 2019-09-26 10:08

Katowice aplikują w tym roku o tytuł Zielonej Stolicy Europy. Wśród wszystkich działań, jakimi miasto może się pochwalić, na szczególną uwagę zasługują inicjatywy obywatelskie, w które angażują się sami mieszkańcy.

Stowarzyszenie Wolnej Herbaty, we współpracy z Urzędem Miasta, chce nakręcić o nich krótkie filmy. 

W Katowicach jest wiele osób, które bezinteresownym, codziennym wysiłkiem pokazują jak bardzo ważna jest dla nich natura i to miasto – mówi Olaf Józefoski, prezes Stowarzyszenia Wolnej Herbaty. – Zwykli ludzie, którzy po pracy poświęcają swój wolny czas a czasem też środki tylko po to, żeby na podwórkach między blokami i kamienicami mogła rosnąć zieleń. Za ich pracę należą im się wszelkie możliwe podziękowania. Chcielibyśmy promować takie dobre praktyki wśród mieszkańców Katowic – dodaje.

Stowarzyszenie Wolnej Herbaty do 6 października czeka na zgłoszenia od osób, które chciałby opowiedzieć o swoich działaniach na rzecz zieleni w Katowicach. Wystarczy przesłać maila z opisem inicjatywy i jej zdjęciem na adres: katowice@wolnaherbata.pl. O dwóch najciekawszych zostaną nakręcone krótkie filmy, które będą promowane w mediach społecznościowych, w tym na oficjalnych kanałach Urzędu Miasta w Katowicach.

Urząd Miasta również angażuje mieszkańców do działań na rzecz zieleni w Katowicach. Wiele takich projektów jest realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego czy Inicjatywy Lokalnej. Od dwóch lat w ramach akcji SprzątaMy Dzielnice,  mieszkańcy wspólnie ze Stowarzyszeniem Wolnej Herbaty sprzątają śmieci na wybranych, rekreacyjnych terenach miasta. Zakład Zieleni Miejskiej zaprasza mieszkańców do siania łąk, a aplikacja „wCOP drzewo" pozwala wskazywać miejsca nasadzeń nowych drzew.

O możliwościach włączania się w obywatelskie, w tym zielone działania na rzecz Katowic, można przeczytać na stronie: katoobywatel.katowice.eu

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.