Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Zmiany kadrowe w katowickim garnizonie

  • Dodano: 2017-07-21 08:00, aktualizacja: 2017-07-21 08:10

Komendant Miejski Policji w Katowicach inspektor Paweł Barski uroczyście wprowadził na stanowiska nowych zastępców komendantów komisariatów oraz naczelników wydziałów katowickiej komendy miejskiej.

W związku ze zbliżającym się Świętem Policji szef katowickich policjantów odwiedził wydziały i komisariaty wręczając policjantom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

We wtorek w Wydziale do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu  w obecności policjantek, policjantów oraz pracowników cywilnych odbyło się uroczyste wprowadzenie na stanowisko naczelnika wydziału oraz zastępcy naczelnika. Komendant Miejski Policji w Katowicach inspektor Paweł Barski powierzył czasowe pełnienie obowiązków na tym stanowisku podkomisarzowi Łukaszowi Sowińskiemu. Jednocześnie asp.sztab. Tomaszowi Habrajskiemu zostały powierzone obowiązki zastępcy tego wydziału.

Następnie szef katowickiego garnizonu uroczyście wprowadził nowego Zastępcę Komendanta Komisariatu III Policji w Katowicach. Został nim nadkomisarz Krzysztof Aust, dotychczasowy naczelnik wydziału kryminalnego tej jednostki.  Jednocześnie nowym naczelnikiem wydziału kryminalnego został dotychczasowy zastępca podinspektor Robert Majda.

Dzisiaj inspektor Paweł Barski w Komisariacie IV Policji w Katowicach uroczyście wprowadził na stanowisko zastępcy komendanta,  nadkomisarza Tomasza Spychalskiego. Nadkomisarz Spychalski dotychczas pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Prewencji Komisariatu VI Policji w Katowicach.

Również  dzisiaj szef katowickich policjantów  obowiązki naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Katowicach powierzył asp.sztab. Marcinowi Rajcy, który dotychczas pełnił służbę na stanowisku Naczelnika Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Katowicach.

Obejmując stanowiska, nowi komendanci oraz naczelnicy podziękowali za wyróżnienie. Zobowiązali się jednocześnie do dbania o dobre relacje ze współpracownikami oraz do wytężonej pracy na rzecz kierowanych jednostek.

Podczas wizyt w wydziałach i komisariatach inspektor Paweł Barski  spotkał się również policjantkami i policjantami wręczając im akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Z okazji zbliżającego się Święta Policji złożył policjantom i pracownikom cywilnym życzenia pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Podziękował im za dotychczasową służbę, zaangażowanie i sumienność w realizacji zadań służbowych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.