Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

5 najciekawszych wydarzeń muzycznych jesień - zima 2019

  • Dodano: 2019-10-08 12:00

Z imprezami trwającymi do świtu kojarzy się raczej sezon wiosenno-letni. Jesienią można jednak nadrobić zaległości na festiwalach. W tym roku kalendarz wydarzeń muzycznych uwzględnia też nowe wcielenia znanych od lat gwiazd z Polski i innych krajów naszego regionu.

1. Unsound Festival

Jesień to głównie czas festiwalu muzycznych i filmowych. Nie ma nic przyjemniejszego, niż zamiast być na zewnątrz, zatopić się w tym czasie w fotelu na ciemnej sali lub stać pod sceną z drinkiem w dłoni. Z takiego założenia wyszli twórcy Unsound Festival, który odbędzie się w dniach 6-13 października w Krakowie. To nie tylko kalendarz imprez muzycznych, ale też panele czy performance, a także sekcja filmowa. Wśród wydarzeń muzycznych warto wymienić LSDXOXO, Matiasa Aguayo czy Zimpel/Shackleton. Łącznie wystąpi kilkudziesięciu artystów m.in. z Francji, USA czy Australii. To łącznie prawie tydzień zabawy, więc nie sposób wymienić wszystkich. Sprawdź kalendarz wydarzeń na https://rytmy.pl/wydarzenia/ i postaraj się kupić bilet z wyprzedzeniem.

2. Warszawska Jesień

W Warszawie 28 września kończy się festiwal Warszawska Jesień. To muzyka współczesna i klasyczna. Niekiedy podana tradycyjnie w sali koncertowej, innym razem mocno eksperymentalna, zarówno pod względem formy, jak i miejsca, w którym można jej posłuchać. Warto śledzić kalendarz wydarzeń muzycznych, bo obok imprez biletowanych są też te za darmo.

3. A-ha na Torwarze

Jeśli chodzi o duże koncerty światowych gwiazd, to mamy za sobą wyjątkowo gorący okres festiwali. Dlatego akurat teraz kalendarz wydarzeń muzycznych nie jest pełen i zdecydowanie można zwrócić się w stronę mniej znanych czy bardziej lokalnych nazwisk. Wyjątkiem jest koncert, który 18 listopada odbędzie się na Towarze w Warszawie. Zagra grupa A-ha, która największe sukcesy dawno już ma za sobą, ale może zainteresować osoby, którym ich kompozycje kojarzą się z czasami młodości.

4. Goran Bregović we Wrocławiu

Poza wspomnianym zespołem w kalendarzu imprez muzycznych większość miejsca zajmują artyści znani głównie w Polsce lub naszym regionie. Przykładem może być Goran Bregović, który zyskał wprawdzie sławę po filmach Emira Kosturicy, ale dziś jego sława przygasła i jest rozpoznawalny głównie w Europie Środkowo-Wschodniej. Polacy nadal kochają go za utwory, które nagrywał w latach 90. z Kayah. Tym razem wystąpi z weselno-pogrzebową orkiestrą cygańską, więc można liczyć na to, że wieczór listopada we Wrocławiu będzie gorący.

5. Nowe trasy gwiazd młodego pokolenia

Jeśli chodzi o artystki, które działają głównie na polskim rynku, to w trasę rusza Natalia Przybysz i Margaret. Obie promują właśnie nowe płyty – Przybysz „Jak malować ogień”, a Margaret niewydany jeszcze album, który pojawi się jesienią w sklepach. Margaret po raz pierwszy tej jesieni będzie można zobaczyć 2 października w Warszawie, a Natalię Przybysz równy miesiąc później w Radomiu. Będzie więc można zdążyć zobaczyć obie panie w akcji na scenie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.