Wiadomości z Katowic

5 praktycznych wskazówek pomocnych podczas wyboru materaca

  • Dodano: 2020-02-10 14:00

Wybór nowego materaca bywa bardzo trudnym zadaniem. Coraz więcej osób przestaje bagatelizować to, na czym śpią, ponieważ coraz więcej mówi się o konsekwencjach snu na złym materacu.

Skutkuje to złym samopoczuciem i niebezpiecznym brakiem koncentracji.

Każdy, kto stara się znaleźć dobry materac w Krakowie, zastanawia się jakimi wskazówkami powinien się kierować. Poznajmy 5 praktycznych wskazówek, które pomogą Ci wybrać materac Twoich marzeń!

Poznaj rodzaje materaców

Wybierając materac warto jest wiedzieć jakie rozróżniamy ich rodzaje. Na rynku są obecnie dostępne dwa rodzaje materacy: piankowe i sprężynowe. Materace piankowe wykonane są z pianki poliuretanowej, która w wielu przypadkach wzbogacana jest o kolejne warstwy z różnych tworzyw, takich jak włókno kokosa, czy lateks. Najpopularniejsze rodzaje materacu piankowego to:


• materac z pianki poliuretanowej,
• materac z pianki termoelastycznej,
• materac kokosowy,
• materac lateksowy.

Materace sprężynowe są znane od wielu lat. Jest to najpopularniejszy rodzaj materaca, ale dziś łączą one tradycję z nowoczesnymi technologiami.

Najpopularniejsze rodzaje materaca sprężynowego to:
• materac bonelowy,
• materac kieszeniowy.

Materac bonelowy zbudowany jest z siatki sprężyn, które nazywane są bonelami. Materac kieszeniowy, to nowoczesny i komfortowy materac, który zbudowany jest z materiałowych kieszeni wypełnionych sprężynami. Taka budowa daje maksymalnie dużą powierzchnię elastyczną, która równomiernie rozprowadza ciężar osoby, która leży na materacu.

Firma Hilding produkuje wszystkie rodzaje materaców, które znane są ze swojej doskonałej jakości.
 

Dowiedź się więcej o ich twardości

Kolejną ważną kwestią jest twardość materaca. Spanie na zbyt twardym spowoduje bóle kręgosłupa, a w skrajnych przypadkach nawet jego skrzywienie. Zbyt twardy materac będzie powodował ucisk na naczynia krwionośne, co skutkować będzie problemami ze snem, a nawet bezsennością. Z tego powodu wymyślona została 4 stopniowa skala oceny twardości materaca:
• H1 – dla osób o wadze do 50 kg,
• H2 – dla osób o wadze od 50 do 70 kg
• H3 – dla osób o wadze od 70 do 100 kg
• H4 – dla osób o wadze powyżej 100 kg
 

Sprawdź markę, cenę i zdecyduj

Kolejne wskazówki to sprawdzenie marki, ceny i sposób zakupu. Wybierając materac, który ma służyć nam lata, warto jest zainwestować w uznaną markę, która swoją renomą gwarantuje trwałość i jakość. Taką marką jest chociażby szwedzka firma Hilding. Jeśli chodzi o cenę, to nie powinniśmy oszczędzać, ponieważ kupowanie ekonomicznego materaca, może skończyć się kłopotami ze zdrowiem. Z tego powodu lepiej jest kupić materac droższy, niż inwestować co chwilę w jego tańczy odpowiednik. Jeśli bardzo zależy nam na cenie, to możemy sprawdzić internetowe sklepy z materacami. W sklepach online ceny niektórych modeli materaców różnią się o kilkadziesiąt złotych, od cen w standardowych sklepach.

Podsumowując, najważniejsze jest, abyśmy wiedzieli jakiego dokładnie materacu szukamy i zbytnio na nim nie oszczędzali, ponieważ może to w dość szybkim czasie obrócić się przeciwko nam.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.