Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

778 zł za OC w Katowicach w lutym 2019. Jak obniżyć cenę OC w 2019?

  • Dodano: 2019-03-21 10:15

Jak dotąd nie potwierdziły się przypuszczenia, że w związku z wejściem w życie dyrektywy unijnej ceny OC w roku 2019 pójdą w górę. Jak podaje portal mfind.pl, cena OC w Katowicach wyniosła w lutym 778 zł. Oznacza to, że kierowcy z tego miasta cieszą się względnie niskimi składkami za to ubezpieczenie, podobnie zresztą jak osoby z Rzeszowa i z Gorzowa Wielkopolskiego. Najwięcej z kolei zapłacą wrocławianie, warszawiacy i gdańszczanie. Czy jednak mieszkańcy Katowic mogą płacić za swoje OC jeszcze mniej? O tym, jak to zrobić, dowiesz się, czytając nasz artykuł.

OC - zawsze takie samo

Sposobów na obniżenie składki obowiązkowego OC jest całkiem sporo. Przede wszystkim powinieneś jednak pamiętać o tym, że zakres tej polisy regulowany jest przez ustawę i zawsze pozostaje taki sam, bez względu na towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym ją wykupisz. Oznacza to, że nie ma sensu bawić się w sentymenty - jeśli możesz płacić mniej, po prostu zmień ubezpieczyciela.

Sposoby na obniżenie składki OC

Choć wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje OC na raty, z opcji tej nie warto korzystać, jako że całościowy koszt polisy będzie wtedy wyższy. Zapłacenie za cały rok to w tym przypadku spora oszczędność, no i brak konieczności pamiętania o kolejnej racie.

Kary za brak OC mogą być naprawdę dotkliwe. Najniższa kara za brak OC dla samochodu osobowego wynosi 900 zł, jeśli przerwa ubezpieczeniowa wynosi 1-3 dni. Jeżeli nie masz OC przez 2 tygodnie, zapłacisz już 4500 zł - ostrzega doradca klienta z porównywarki ubezpieczeń Izi.pl.

Za OC możesz płacić mniej, jeśli współwłaścicielem Twojego auta będzie osoba korzystająca ze zniżek. Pozostające we wspólnocie majątkowej małżeństwo może razem korzystać ze swoich zniżek, pod warunkiem, że samochody zostały zakupione po ślubie.

Pamiętaj, że cena OC uzależniona jest od Twojego miejsca zameldowania. Choć bywa to niekiedy kłopotliwe, to jednak zmieniając je, możesz wpłynąć na wysokość swojej składki.

Naprawdę duże zniżki (nawet 60%) na OC uzyskać możesz dzięki bezszkodowej jeździe. To dodatkowy argument za tym, by w ogóle prowadzić ostrożnie - to zawsze się opłaca.

Kupowanie ubezpieczeń w pakiecie (na przykład z AC) to kolejny sposób na zaoszczędzenie sporych sum. Na zniżki liczyć możesz także wtedy, gdy w danym towarzystwie ubezpieczasz więcej niż jeden samochód.

Jeśli dopiero zamierzasz kupić auto, lub też decydujesz się na jego zmianę, pamiętaj, że na wysokość stawki OC wpływ będą miały moc silnika samochodu, a nade wszystko jego pojemność - im mniejsze, tym mniej zapłacisz za polisę. Przy zakupie nowego pojazdu z salonu możesz też często liczyć na OC w cenie promocyjnej ze względu na upusty dla dealerów.

Jeżeli doszło do wypadku lub kolizji z Twojej winy, ubezpieczyciel z pewnością podniósł Ci składkę OC. Jeśli tak się stało, zastanów się nad zmianą TU i kup tańsze OC w innym towarzystwie.

Negocjuj cenę swojego OC, zwłaszcza gdy polisę kupujesz u agenta, a część Twojej składki to po prostu jego prowizja. Jeśli się nie da - zmień agenta, a najlepiej wykup polisę ubezpieczeniową przez Internet.

Polisa OC przez Internet

Kupując OC w sieci, liczyć możesz na bardzo atrakcyjne ceny. Umowę zawierasz bezpośrednio z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym, zatem nie płacisz prowizji pośrednikom. W Internecie znajdziesz też rankingi ubezpieczeniowe, które dadzą Ci ogólne pojęcie o stawkach OC w Twoim regionie, a także kalkulatory ubezpieczeń. Te ostatnie umieszczone są na stronach większości TU.

Po wypełnieniu pól formularza otrzymasz dopasowaną do Ciebie ofertę OC. Biorąc jednak pod uwagę, że chciałbyś porównać ceny w więcej niż 2-3 towarzystwach, może się to okazać bardzo czasochłonne. Wypełnienie formularza zajmuje około 15 minut i każdy kolejny formularz musisz uzupełniać od nowa. Chyba że skorzystasz z bardziej zaawansowanego narzędzia.

Porównywarka ubezpieczeń IZI

To zaawansowane narzędzie znajdziesz na stronie https://izi.pl. Choć tu także konieczne będzie wypełnienie pól formularza ubezpieczeń, w którym podasz dane dotyczące siebie, jako kierowcy oraz dane dotyczące Twojego auta, zrobisz to tylko jeden raz. W dalszej kolejności otrzymasz kilkanaście ofert OC od różnych ubezpieczycieli i będziesz mógł wybrać tę, która wyda Ci się najbardziej atrakcyjna. Jeśli założysz konto, formularz zapamięta Twoje dane - będziesz mógł wrócić do obliczania składki w dowolnym momencie. Nie będzie potrzeby wypełniania okienek od nowa.

Niższe ceny dzięki porównywarce

Porównywarka IZI aktualizowana jest na bieżąco. Dzięki temu warunki OC, jakie uzyskasz po wypełnieniu formularza, zawsze będą tymi, jakie faktycznie obowiązują w danym momencie. Jako pierwszy dowiesz się również o promocjach i ofertach specjalnych. Przede wszystkim jednak będziesz mógł liczyć na naprawdę niskie ceny. Ubezpieczyciele doskonale zdają sobie sprawę z tego, że są one w przypadku OC czynnikiem decydującym. Co za tym idzie, starają się je obniżać, a fakt, że kupujesz polisę w Internecie, daje im tu jeszcze większe pole manewru.

Na zakończenie warto dodać, że izi.pl to nie tylko tanie OC. Porównywarka da Ci również możliwość znalezienia atrakcyjnych ofert innych polis - AC, NNW czy assistance. Nie przepłacaj za swoje ubezpieczenie i już dziś skorzystaj z możliwości, jakie daje to zaawansowane narzędzie.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Michał

    Nie trzeba korzystać z tradycyjnych internetowych porównywarek, można pobrać aplikację Kupdirect z Google Play na telefon zeskanować kod z ostatniej strony dowodu rejestracyjnego i w 10 sek propozycja a polisa w niecałą minutę

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.