Wiadomości z Katowic

8 dreszczowców, które mrożą krew w żyłach

  • Dodano: 2020-06-18 11:15

Nieprzewidywalne zwroty akcji? Klimat grozy, niepewność, rosnące napięcie i szokujące zakończenie? Dopóki te elementy są jedynie częścią składową literatury lub filmu - możemy spać spokojnie. Chyba każdy lubi od czasu do czasu poczuć dreszczyk emocji, który nie może nas skrzywdzić, jak taki pojawiający się w książce czy filmie.

Jednak dobry thriller nie cechuje się wyłącznie rozlewem krwi i morderstwem, ale potrafi stopniowo budować napięcie lub toczyć z odbiorcą zawiłą grę psychologiczną. Początki tego specyficznego gatunku sięgają lat 60. XX wieku, a jego fanów wciąż przybywa. Poniżej znajdziecie listę 8 najlepszych dreszczowców, które nie dadzą o sobie prędko zapomnieć.

1. "Dziewczyny, które zabiły Chloe", Alex Marwood

Prawda nie zawsze jest tak oczywista jak może wskazywać to co widzimy. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzą szukające sensacji brukowce. Czasami splot wydarzeń i znalezienie się w złym miejscu, o złej porze, może radykalnie odmienić życie, a jeden błąd zaważyć na naszej opinii w oczach innych. Książka HYPERLINK "https://litres.pl/alex-marwood/dziewczyny-ktore-zabily-chloe-42359376/""HYPERLINK "https://litres.pl/alex-marwood/dziewczyny-ktore-zabily-chloe-42359376/"Dziewczyny, które zabiły ChloeHYPERLINK "https://litres.pl/alex-marwood/dziewczyny-ktore-zabily-chloe-42359376/""HYPERLINK "https://litres.pl/alex-marwood/dziewczyny-ktore-zabily-chloe-42359376/" w pdf to oryginalny dreszczowiec, który opowiada o dwóch kobietach, próbujących wybielić swoje sumienie, splamione przeszłością, za wszelką cenę. Czy prawda zawsze wychodzi na jaw?

2. "Ktoś musi umrzeć", Sarah A. Denzil

Czasami aby opisać prawdziwy mrok, nie trzeba daleko szukać inspiracji. Brytyjska autorka thrillerów psychologicznych - Sarah A. Denzil, zabierze was w prawdziwie przerażające zakamarki ludzkiego umysłu. Wszyscy ludzie potrzebują miłości, zwłaszcza w początkowych etapach naszego życia. Brak odpowiedniej opieki prowadzi do różnych psychicznych odchyleń, między innymi niezdolności do odczuwania empatii względem innych ludzi. Niektóre z tych zaniedbań mogą okazać się wyjątkowo niebezpieczne w dorosłym życiu, o czym przekonała się Leah Smith, główna bohaterka dreszczowca pt."Ktoś musi umrzeć".

3. "O krok za daleko", Harlan Coben


O niesamowitej więzi łączącej rodziców z ich dziećmi wiadomo nie od dziś. Pytanie czy miłość ta może być usprawiedliwieniem dla pewnych, niekoniecznie moralnych czynów? Simon Greene, który przed laty stracił swoją ukochaną córkę Paige, rozpaczliwie szuka dziewczyny i powoli popada w obłęd. Ciągłe, zwodnicze tropy zdają się nie mieć końca, a nowe poszlaki i wydarzenia jeszcze bardziej komplikują sprawę. Pojawiają się ofiary i coraz więcej wątpliwości. Co jest w stanie zrobić Simon aby poznać prawdę i odnaleźć córkę? Przekonacie się czytając thriller Harlana Cobena "O krok za daleko".
 

4. "Outsider", Stephen King

Do twórczości Stephena Kinga nie trzeba namawiać miłośników grozy. Pisarz do perfekcji opanował wodzenie czytelnika za nos przy kolejnych sprawach kryminalnych, a budowanie napięcia to nieodłączny element jego książek. "Outsider" to opowieść o tajemniczych zwłokach młodego chłopca, znalezionych w centrum miasta. Wszystkie poszlaki zdają się wskazywać konkretną osobę, a postępujące śledztwo ujawnia nowe, mroczne szczegóły zbrodni. Autor słynnego "Miasteczka Salem" czy "Lśnienia" po raz kolejny szokuje wnikliwością obserwacji ludzkiej natury i wciągającą powieścią wywołującą ciarki na plecach.

5. "Złota klatka", Camilla Lackberg


Jeżeli jeszcze nigdy nie próbowaliście żadnego szwedzkiego kryminału - koniecznie sięgnijcie po trzymająca w napięciu twórczość Camilli Lackberg. Pisarka jest nie tylko jedną z najpopularniejszych autorek w Szwecji, ale również zdobywa oraz większą rzeszę fanów na całym świecie. Jej książka pt.„Złota klatka” to pełen emocji dreszczowiec, opowiadający historię pewnej, szwedzkiej rodziny wiodącej, z pozoru, wspaniałe życie. Jednak gdy w ich domu dochodzi do zbrodni, na jaw wychodzi wiele zaskakujących tajemnic, a w powietrzu zawiśnie jarzmo zemsty.

6. "Ktoś, kogo znamy", Shari Lapena