Wiadomości z Katowic

Agregat prądotwórczy - przenośny czy stacjonarny? Na który się zdecydujesz?

  • Dodano: 2020-01-29 14:00

Wybierając agregat prądotwórczy staje się przed trudnym zadaniem. Wynika to z faktu, że istnieje co najmniej kilka rodzai generatorów. Można je jednak przypisać do konkretnych kategorii i określić ich przeznaczenie. Wówczas wybór staje się prostszy.

Agregat prądotwórczy – przenośny

Agregaty prądotwórcze przenośne to bardzo interesującą opcja dla osób, które chcą je wykorzystywać poza domem czy firmą. Sprawdzą się one bowiem idealnie w tzw warunkach polowych. Mowa tutaj o działce rekreacyjnej, polu campingowym, obsłudze imprez na świeżym powietrzu czy przydomowym warsztacie. Jest to bardzo duże udogodnienie także dla osób, które planują drobną budowę, a wiedzą że nie będą mieli na miejscu czym zasilić urządzeń. Agregat prądotwórczy przenośny ma jednak jedną wadę. Mianowicie na dość krótko starcza, a jego czas ładowania jest stosunkowo długi. W związku z czym należy dokładnie sprawdzić swoje realne potrzeby i dopiero potem zdecydować się na zakup konkretnego modelu z tej kategorii.

Agregat prądotwórczy – stacjonarny

Agregat prądotwórczy stacjonarny to rozwiązanie dla osób, które potrzebują natychmiastowego przełączenia się na zasilanie awaryjne w przypadku gdy stała sieć zawiedzie. Taki agregat potrafi być bardzo wydajny. Może utrzymywać przy pracy kilka domowych urządzeń jak i wyposażenie szpitala. Wszystko zależy od potrzeb i miejsca przeznaczenia. Właśnie na tej podstawie decyduje się jakiej mocy ma być generator, a także czym ma być zasilany – benzyną czy olejem napędowym. To od zasilania bowiem i oczywiście wielkości zbiornika zależy czas pracy generatora.

Agregat prądotwórczy – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Podział na agregaty prądotwórcze stacjonarne i przenośne to niejedyny z którym można się spotkać. Odwiedzając sklep taki jak https://agregaty.com.pl/ można od razu zauważyć, że agregaty występują w wariantach jednofazowych i trójfazowych. Tutaj wybór znowu warunkuje to gdzie mają być użytkowane i jakie urządzenia staną się odbiornikami wytwarzanego przez nie prądu. Warto więc przed podjęciem decyzji dobrze przemyśleć swoje wymagania i skonsultować je ze sprzedawcą.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.