Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Ampułki do mezoterapii bezigłowej - zadbaj o piękną skórę

  • Dodano: 2019-12-09 08:15, aktualizacja: 2019-12-09 08:22

Zdrowy, młody wygląd niestety nie zawsze można powierzyć tzw dobrym genom. Często trzeba im pomóc. Na szczęście nie trzeba od razu myśleć o wizycie w gabinecie medycyny estetycznej i operacji plastycznej. Na rynku dostępne są znacznie mniej inwazyjne metody.

Mezoterapia bezigłowa – czemu zawdzięcza swoją popularność?

Mezoterapia bezigłowa swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim efektom jakie można przy jej zastosowaniu uzyskać. Zabieg ten umożliwia wprowadzenie w głąb skóry aktywnych substancji. Te znajdują się oczywiście w kosmetykach takich jak ampułki do mezoterapii bezigłowej. Jak to wygląda od strony technicznej? Otóż w trakcie trwania zabiegu dochodzi do zjawiska elektroporacji. Wówczas w komórkach błony białkowo-lipidowej powstają niewielkie otwory. To właśnie dzięki nim możliwe jest wniknięcie dobroczynnych cząsteczek dostarczanych przy pomocy kosmetyków. Takie wytworzone otwory utrzymują się maksymalnie do kilku minut. Wtłoczony kosmetyk ma szansę działać nawet do 48 godzin. Nie ulega wątpliwości, że popularność mezoterapii bezigłowej wynika również z jej bezpieczeństwa, a także bezinwazyjności.

Ampułki do mezoterapii bezigłowej – na którym etapie je zastosować?

Mezoterapia bezigłowa to zabieg kilkuetapowy. Pierwszy polega na zdjęciu przez klientkę wszystkich metalowych przedmiotów i biżuterii. W następnym kroku skóra zostaje dokładnie oczyszczona. Można przed nią wykonać także dobrze dobrany peeling. Jest to spowodowane tym, ze usunięcie martwego naskórka zwiększy szanse skóry na wchłonięcie jak największej ilości dobroczynnych składników kosmetyków np.anpułek do mezoterapii bezigłowej od https://phyris.mensabeauty.pl/. Na dobrze przygotowaną skórę aplikuje się serum lub wspomnianą ampułkę. Po tym rozpoczyna się przykładanie głowicy urządzenia i przesuwanie je powolnymi ruchami po powierzchni zabiegowej. Wówczas jest największa szansa by kosmetyk dostał się w każdy fragment skóry. Całość, czyli pełny zabieg trwa około 20 minut. A na jego końcu następuje nałożenie maseczki, która wzmocni efekty.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.