Wiadomości z Katowic

Apple MacBook Pro 14 i MacBook Pro 16 – nowe laptopy z układami ARM M1 Pro oraz M1 Max

  • Dodano: 2021-11-16 15:30

Najpotężniejszy MacBook Pro jest już dostępny na rynku. Efektywność układów scalonych Apple M1 Pro oraz M1 Max oferuje niespotykaną wydajność. 8 lub 10 rdzeni CPU oraz od 14 do 32 rdzeni GPU pozwala na tworzenie najbardziej zaawansowanych projektów. Apple MacBook Pro oferuje profesjonalne tryby referencyjne, przełomową wydajność baterii oraz wyświetlacz Liquid Retina XDR, a ponadto czytnik Touch ID.

Nowa generacja notebooków MacBook Pro działa na zupełnie innym poziomie

Zastosowane w MacBook Pro 14 i 16 układy M1 Pro oraz M1 Max to autorskie pomysły Apple, a ich ofertę każdy profesjonalny użytkownik znajdzie na stronie https://lantre.pl/c/118/macbook-pro-mac.html. Zapewniają znacznie lepszą wydajność oraz mniejsze zużycie energii tego profesjonalnego notebooka. Wg Apple jest to najpotężniejszy czip kiedykolwiek stworzony. Dzięki zunifikowanej pamięci RAM układ Apple M1 Pro zastosowany w MacBook Pro 14 dostarcza nawet 32 GB pamięci RAM, wszystkie konfiguracje modelu 14 dostępne są na stronie https://lantre.pl/macbook-pro-14-573. Apple MacBook Pro 14 nie posiada układu M1 Max, który zapewnia dwukrotnie większą przepustowość pamięci, imponuje rewelacyjną wydajnością baterii niespotykaną w profesjonalnych notebookach. Mobilny Mac, dzięki najnowszemu systemowi macOS Monterey pozwala sterować jednocześnie komputerem Mac i iPadem za pomocą jednej klawiatury. Wysoka rozdzielczość kamery, podświetlana klawiatura czy rząd klawiszy funkcyjnych to już powoli wysoki standard.

Nowy MacBook Pro odtwarza muzykę jak żaden do tej pory

W nowym MacBooku Pro znajdziemy system sześciu głośników, w tym cztery głośniki niskotonowe pozwolą na uzyskanie czystego dźwięku prosto z laptopa. Dodatkowo zastosowanie technologii Dolby Atmos sprawia, że dźwięk jest przestrzenny, a ty masz prawdziwe mobilne kino. MacBook Pro wykrywa słuchawki z wysoką impedancją i dopasowuje się do nich. Czytnik kart SDXC pozwala na bezproblemowe przenoszenie zdjęć i filmów, a wyjście HDMI pozwoli na podłączenie zewnętrznych wyświetlaczy.

Dedykowany sprzętowi Apple program Final Cut Pro

Technologia ProMotion spełnia oczekiwania montażystów wideo. Pozwoli dobrać stałą częstotliwość odświeżania, która będzie idealnie dopasowana do materiału filmowego. Dzięki ProMotion wszystko na ekranie zyskuje większą płynność – od przewijania stron internetowych po lepsze silniki multimedialne i ekstremalnie szeroki zakres dynamiczny. Najlepszy wyświetlacz z większą matrycą zawierającą diody LED, który wspierają ekran w słabo oświetlonych obszarach. Adaptacyjna technologia automatycznie dostosowuje częstotliwość do ruchów na stronie. Dodatkowo układy M1 Pro obsługują kodeki h, które służą do dekodowania multimediów, a także do kodowania multimediów. Większą szybkość przetwarzania grafiki docenisz w zastosowaniach profesjonalnych, gdzie potrzebujesz maksymalnej koncentracji, a wydajność i efektywność przynoszą rewolucyjną prędkość działania. Dwukrotnie dłuższe edytowanie obrazów już nigdy nie wróci.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.