Wiadomości z Katowic

Auto detailing – kto powinien zainteresować się tym tematem? 

  • Dodano: 2021-10-19 14:30

Każdy kto decyduje się na kupno auta, musi mieć świadomość tego, że będzie ono wymagało regularnej pielęgnacji. Dzięki temu, posłuży nam przez długie lata, a my będziemy mogli cieszyć się efektem „jak z salonu”. Ponad to, auto detailing powoduje, że wartość rynkowa pojazdu zwiększa się, co pozwoli sprzedać go w korzystnej dla nas cenie. Co jeszcze warto wiedzieć o auto detailingu? 

Czym dokładnie jest auto detailing? 

Auto detailing to proces, który ma na celu kompleksowe czyszczenie, renowację i konserwację poszczególnych elementów pojazdu, jak i jego całości. W niektórych miejscach, pozostawiamy auto nawet na 4 dni. W tym czasie auto poddane jest wielu zabiegom, które mają na celu doprowadzenie go do jak najlepszego stanu. Auto detailing możemy wykonywać również na własną rękę. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednie produkty. Cała procedura składa się z pięciu kroków. Mycie, usuwanie zanieczyszczeń niewidocznych dla oka, korekta i zabezpieczenie lakieru, zabezpieczenie pozostałych elementów pojazdu oraz czyszczenie wnętrza. 

Jakimi produktami auto detailing warto się zainteresować? 

Przede wszystkim – odpowiednia gąbka do mycia! Źle dobrana może spowodować jedynie więcej szkód. Profesjonalne gąbki do mycia, posiadają specjalne otwory, które pochłaniają drobinki piasku czy kurzu, które mogłyby zarysować karoserię. Przydatna może okazać się również ścierka z mikrofibry, która idealnie sprawdzi się podczas czyszczenia szyb samochodu. Materiał ten jest bardzo wytrzymały, odporny na mechacenie i nie pozostawia niechcianych smug. Całego procesu czyszczenia nie możemy jednak rozpocząć bez odpowiednich preparatów. Tutaj warto zwrócić uwagę na tak zwane szampony dla aut, które posiadają właściwości wysoko pieniące. Jeśli nasz budżet na to pozwala, warto zaopatrzyć się również w myjkę wysokociśnieniową. Na sam koniec, potrzebny jest nam oczywiście wosk do polerowania powierzchni. 

Auto detailing sklep – gdzie się zaopatrzyć? 

Przeglądając internet, możemy natknąć się na wiele, najróżniejszych produktów. Nie wszystkie jednak pochodzą ze sprawdzonego źródła. Tak jak w przypadku olei do samochodu, których nie powinniśmy kupować w zwykłych sklepach, tak samo należy postępować z produktami do czyszczenia. Auto detailing sklep, który posiada w swojej ofercie kosmetyki dla aut wysokiej jakości, możemy znaleźć tutaj https://autochemia.pl/pol_m_Detailing-2543.html. Zaopatrując się w nim, nie musimy obawiać się uszkodzenia pojazdu. Przed zakupem, warto jednak upewnić się, że dany artykuł jest odpowiedni dla naszego auta. Ułatwią to opisy produktów. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.