Wiadomości z Katowic

Autobaza.pl - firma z Katowic, która oferuje możliwość sprawdzenia historii pojazdu po VIN

  • Dodano: 2020-06-04 11:45, aktualizacja: 2020-06-05 13:11

Sprawdzanie historii pojazdu przy zakupie zrobiło się ostatnio bardzo popularne, można powiedzieć, że wręcz modne. Na forach, aż kipi od wszelakich informacji dotyczących tego tematu, a znani youtuberzy nagrywają filmy poświęcone sprawdzaniu historii pojazdów. My postanowiliśmy przyjrzeć się rodzimej firmie z Katowic oferującą tego typu usługę już od 19 lat!

Przeciętny klient ma w czym wybierać zarówno jeżeli chodzi o samochody jak i o serwisy internetowe, w których można sprawdzić przebiegi, zdjęcia czy ewentualne incydenty. Dlaczego nie wspierać Polskiej marki? Postanowiliśmy sprawdzić opinie klientów o autobaza.pl.

Opinie o autobaza.pl - jak jest naprawdę?

Informacji dotyczących tego serwisu jest w internecie bardzo wiele. Są one zróżnicowane - prawdopodobnie w zależności od stopnia zadowolenia klienta z otrzymanych informacji.

Dlatego nie polecamy polegać jedynie na opiniach w internecie, tylko przeczytać do końca nasz artykuł.

Autobaza.pl jest polskim serwisem do sprawdzania historii pojazdu. Działa na rynku aż 19 lat! Właścicielem jest firma VIN-Info Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach.

Polskie pochodzenie firmy ułatwia zdecydowanie proces zakupu i obsługę posprzedażową. Znaleźliśmy opinie o autobza.pl chwalące ich obsługę klienta i szybkość rozpatrywania zgłoszeń. 

Nawet na fanpage firmy na Facebooku, można za pomocą chatbota rozwiązać większość problemów i załatwić sprawę raptem w 5 min siedząc przy komputerze, czy gdziekolwiek indziej korzystając ze smartfona. Uważamy to za plus i pochwalamy takie podejście do obsługi klienta.

Autobaza.pl oferuje kilka różnych raportów historii pojazdu. Można sprawdzić historię pojazdu zarejestrowanego na terenie Polski a także sprowadzonego do Polski z innego kraju. Są to raporty historii pojazdu z Belgii, Holandii, USA, a także z Niemiec. Przy czym w przypadku tych ostatnich, system autobaza pokazuje te dane w ogólnych raportach historii pojazdu VIN- Info. 

Opinie o autobaza.pl dotyczące ważności raportu

Poszukując opinii o atobaza.pl natrafilismy na zarzuty dotyczące braku dostępu do raportów po dłuższym czasie. Postanowiliśmy je sprawdzić bezpośrednio u źródła.

Odpowiedź, jaką dostaliśmy można streścić następująco:

Wykupiony raport dostępny jest na koncie użytkownika, a jego termin ważności wynosi 45 dni. Termin ten jest widoczny dla użytkownika i każdego dnia widać zmniejszającą się ilość dni ważności raportu. 

Dlaczego raport nie jest dostępny po 45 dniach?

Po tym terminie uznawany jest za przeterminowany ze względu na prawdopodobieństwo zaistnienia nowych wydarzeń związanych z użytkowaniem pojazdu. Uniemożliwienie dostępu do przeterminowanego raportu ma na celu przede wszystkim ochronę klienta autobaza.pl. 

Dlatego tego typu opinie o autobaza.pl uznajemy za nieuzasadnione.

Raporty historii pojazdu a zakres danych

Oprócz terminu ważności raportu również zakres danych w raporcie budzi u niektórych użytkowników kontrowersje. Bez trudu znaleźliśmy pozytywne opinie o autobaza.pl, ale pojawiały się też takie, z zarzutami, iż w raportach niewiele można znaleźć. 

Jak może dochodzić do takich sytuacji i czy ocena użytkowników jest prawdziwa?

Fakty są takie, że do Polski - zanim jeszcze wybuchła pandemia, każdego miesiąca wjeżdżały dziesiątki tysięcy używanych samochodów. A każdy samochód ma swoją historię. Nie sposób mieć dane o wszystkich pojazdach, jakie wystawiane są na sprzedaż w naszym kraju. Bazy danych, z których korzystają serwisy takie jak autobaza.pl, agregują dane z wielu źródeł.

Jeśli danych nie ma nie musi to oznaczać nic złego, samochód który miał jednego właściciela i brak incydentów będzie mógł przedstawić jedynie dane na temat przebiegu auta. Nie możemy zatem oczekiwać archiwalnych zdjęć czy informacji z baz pojazdów skradzionych, może za wyjątkiem takiej, że pojazd ten w nich nie figuruje.

Ponadto, dekodując numer VIN na stronie autobaza.pl, pojawiają się informacje dotyczące pojazdu. Oznacza to, że absolutnie każdy użytkownik serwisu wie za co zapłaci. Opinie o autobaza rozczarowanych klientów związane z zawartością raportów wydają się być mocno przesadzone. Każdy, kto uważnie przyjrzy się wynikom wyszukiwania, dokładnie wie czego się spodziewać po zakupie raportu historii pojazdu.


Dlatego przede wszystkim polecamy uważne czytanie wszystkich informacji na temat przeprowadzonego wyszukiwania w bazie, jeszcze przed zakupem raportu VIN. Ponadto cena raportu zależy od jego zawartości. Im więcej danych w raporcie, tym jego cena będzie większa. Nie oczekujmy, że za ok. 20 PLN dostaniemy szczegółową historię pojazdu. Za każde informacje trzeba płacić. I lepiej zapłacić za nie stosunkowo nie wielką kwotę niż później ponosić konsekwencje kosztownych napraw.

Pewne jest, że szukając informacji o historii pojazdu warto przed zakupem samochodu używanego sprawdzić VIN. To pierwszy ale nie jedyny krok do kupna auta. Powinniśmy je również sprawdzić w warsztacie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.