Wiadomości z Katowic

Bezinwazyjne przyciemnianie szyb

  • Dodano: 2021-11-04 13:00

Twój samochód może wyglądać tak, jak inne, ale może też wyróżniać się na ich tle. W jaki sposób? Gdy zdecydujesz się na bezinwazyjne przyciemnianie szyb to zyskasz niezwykle efektowny design. Pojazd będzie wyglądał nowocześnie, nieco tajemniczo i luksusowo. Jednak w przypadku tego zabiegu nie chodzi tylko o walory wizualne. Równie istotne są kwestie praktyczne, takie jak ochrona przed słońcem, uszkodzeniem czy wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz.

Dlaczego warto przyciemnić szyby w aucie?

Wbrew pozorom ciemne szyby w aucie to nie tylko kwestia designu, ale też funkcjonalności. Okazuje się, że samochody, w których został wykonany zabieg o nazwie bezinwazyjne przyciemnianie szyb, są bardziej komfortowe w eksploatacji, bezpieczniejsze oraz lepiej chronione przed spojrzeniami z zewnątrz. Stanowią też większe wyzwanie dla złodziei – nie mogąc zlokalizować, co znajduje się na tylnej kanapie czy w bagażniku, raczej zrezygnują oni z planów zuchwałego włamania.

Bezinwazyjne przyciemniane szyb w aucie to:

  • ochrona prywatności osób podróżujących nim,
  • ochrona przed intensywnym promieniowaniem słonecznym, które może oślepiać kierowcę i pasażerów,
  • poprawa estetyki pojazdu, zwiększenie jego wartości,
  • ochrona przed mikrouszkodzeniami – dodatkowa warstwa na szybie zmniejsza ryzyko wystąpienia pęknięć, zmatowienia czy zarysowania powierzchni,
  • poprawa wizerunku pojazdu, uczynienie go bardziej eleganckim.

Chociaż ciemne szyby w pojeździe oznaczają szereg zalet i przynoszą zmotoryzowanemu korzyści, to jednak trzeba mieć na uwadze to, że do ich wykonania trzeba zaangażować specjalistów. Zobacz więcej tu. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego.

Przyciemnianie szyb w aucie – co na to prawo?

Polskie prawo jasno definiuje, że przyciemnianie szyb w aucie można przeprowadzić tylko zgodnie z wytycznymi. Mówią one o zaciemnieniu do poziomu maksymalnie 70%  szyb bocznych oraz przedniej. Nie regulują jednak kwestii szyby tylnej, co oznacza, że może być ona oklejona w sposób zupełnie nieprzepuszczający słońca. Jednak z perspektywy kierowcy nie do końca jest to wygodne i bezpieczne.

Zlecenie na bezinwazyjne przyciemnianie szyb warto przekazać specjalistom. Nie tylko zadbają oni o zastosowanie odpowiedniej folii z atestem, ale też nałożą ją w taki sposób, aby nie uszkodzić powierzchni szyb. Co więcej, podczas pracy nie muszą oni demontować, a potem na nowo wstawiać szyb. Warto też mieć na uwadze fakt, że dobre firmy udzielają na swoje usługi gwarancji – niekiedy nawet 5-letniej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.