Wiadomości z Katowic

Bezpieczeństwo na magazynie to konieczność. O miejscu pracy szczególnie niebezpiecznym

  • Dodano: 2022-07-11 15:00

Każdy magazyn jest miejscem, gdzie dzieje się naprawdę sporo. Rzędy półek wypełnione rozmaitymi przedmiotami, hałas wózków widłowych i wszechobecni ludzie – odpowiednia organizacja i wyposażenie są kluczem do zapobiegnięcia wypadkom. Jeżeli pracownicy wyposażeni są w odpowiedni sprzęt, zgodny z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa, ryzyko jakiegokolwiek błędu i jego bolesnych konsekwencji zmniejsza się. Mimo to, praca ta jest bardzo obciążająca – szczególnie dla nóg i kręgosłupa. W tym celu wielu przedsiębiorców zaopatruje swoje hale w specjalne drabiny magazynowe, stanowiące spore udogodnienie w codziennym funkcjonowaniu pracowników.

Perfekcyjna drabina magazynowa – co musi mieć, aby zasługiwać na to miano?

Drabina magazynowa powinna przede wszystkim cechować się wytrzymałością na o wiele większe obciążenia, takie jak spore sprzęty produkcyjne, ogrom pudełek wypełnionych częściami lub zapakowane do wysyłki paczki z ciężką zawartością. Każda tego typu drabina musi składać się również z platformy, zapewniającej nie tylko wygodę użytkowania, ale też bezpieczeństwo – dlatego też coraz więcej producentów tworzy antypoślizgowe platformy (między innymi z blachy stalowej lub sklejki wodoodpornej), zmniejszające ryzyko wypadku. Ten typ drabiny najczęściej posiada stopnie, które są lepszym zastępstwem dla zwykle stromych i niewygodnych szczebli. Tego typu „schodki” są o wiele szersze, w efekcie czego pracownik zyskuje większą stabilizację. Drabiny magazynowe muszą być zaopatrzone w specjalne elementy zabezpieczające, jakich nie posiadają zwyczajne drabiny; mowa tu przede wszystkim o poręczy wejścia i zejścia, poprawiającej komfort pracy magazynierów i zapewnienie im lepszej asekuracji w przypadku potknięcia. Dodatkowym wyjściem jest pas zabezpieczający platformę roboczą – dzięki niemu pracownik otrzymuje ochronę z każdej możliwej strony, a ryzyko upadku wynosi praktycznie zero. Ten typ drabin zazwyczaj wyposażony jest również w kółka, które ułatwiają szybkie przemieszczanie się z punktu A do punktu B. Wszystkie wcześniej wymienione elementy są ważne, ze względu na fakt, że brak chociaż jednego z nich mógłby znacznie utrudnić pracę, czyniąc ją przy tym bardziej ryzykowną.

Gdzie najlepiej zakupić drabiny magazynowe? Kika podpowiedzi dla poszukiwaczy

Taki zakup jest sporą inwestycją, jednak przede wszystkim wartą każdych pieniędzy – chodzi przecież nierzadko o ludzkie życie. Właśnie z tego względu, nie powinno się oszczędzać na drabinach magazynowych. Wadliwy sprzęt potrafi rozpaść się w najmniej oczekiwanym momencie, przynosząc fatalne skutki. Dlatego poleca się zakup u specjalistów w swoim fachu, którzy nie tylko szybko zrealizują zamówienie, lecz wpierw doradzą fachowym okiem i dobiorą sprzęt odpowiedni do oczekiwań. Obecnym liderem w branży zajmującej się produkcją drabin jest Higher, cieszący się przede wszystkim setkami pozytywnych opinii klientów. Asortyment sklepu dostępny jest pod linkiem https://sklep.drabiny.info/. Renomowani producenci to klucz do sukcesu – ich sprzęty spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, a cena adekwatna jest do znakomitej jakości. Profesjonalne firmy utrzymują kontakt z klientem nawet po zakupie, w razie czego tłumacząc jakiekolwiek niejasności. Dobra współpraca do podstawa, której efektem jest przede wszystkim bezpieczeństwo dla wszystkich pracowników.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.