Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Buty ocieplane owczą wełną - przegląd trendów

  • Dodano: 2019-12-23 11:45

Ocieplane owczą wełną buty cieszą się niesłabnącą popularnością ze względu na ponadczasowy wygląd i komfort użytkowania. Wełna jest jednym z najstarszych materiałów stosowanych w przemyśle odzieżowym i obuwniczym, a jej właściwości estetyczne i użytkowe cieszą się dobrą opinią. Prezentujemy najpopularniejsze z nich.

Kapcie z owczej wełny

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się kapcie wykonane w całości z owczej wełny, łącznie z podeszwą. Zwykle sięgają nieco ponad kostkę i występują w wielu wzorach, od ludowych – góralskich czy skandynawskich – po abstrakcyjne. Poza tym niemal wszędzie można spotkać klasyczne, filcowe kapcie – a filc to sprasowana wełna. Wełniane kapcie często mają także wełnianą lub filcową podeszwę, świetnie sprawdzającą się na miękkich powierzchniach, takich jak dywany czy wykładziny. Niektóre mają podeszwę kauczukową lub gumową, zapewniająca lepszą amortyzację i izolację od zimniejszej podłogi.

Buty i kapcie ocieplane owczą wełną

Wełna jest wykorzystywana także jako wyściółka wnętrza obuwia – zapewnia miękką i ciepłą wyściółkę zapewniającą wygodę i ciepło, nieocenione podczas jesiennych chłodów i zimowych mrozów. Buty ocieplane wełną to także często domowe kapcie, z bawełnianym lub skórzanym wierzchem. Najpopularniejsze są bambosze lub klapki ocieplone owczą wełną, choć można spotkać także przypominające tenisówki kapcie z wełnianą wyściółką. Takie kapcie sprawdzają się nie tylko w domu – niektórzy noszą je także w pracy, w której nie jest wymagane formalne lub specjalistyczne obuwie.

Kiedy warto kupić buty ocieplane owczą wełną?

O zakupie ocieplanych butów najlepiej pomyśleć jeszcze zanim będą nam potrzebne – unikniemy wtedy gorączkowego przeszukiwania sklepów i internetu oraz kilku dni marznięcia w stopy. Najlepiej więc kupować je wczesną jesienią lub poza sezonem – można wtedy trafić na atrakcyjne wyprzedaże. Jednym ze sklepów oferujących buty ocieplane owczą wełną jest https://pantofelek-sklep.pl/pl/owcza-welna. O zakupie takich butów czy kapci można też pomyśleć jako o prezencie dla kogoś bliskiego – obdarowana osoba z pewnością ucieszy się z ładnych, ciepłych pantofli.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.