Wiadomości z Katowic

By wszystko było w porządku

  • Dodano: 2018-02-26 13:30

Są sprzęty niezastąpione w każdym domu oraz gadżety, które ułatwiają nam życie. Do tej pierwszej kategorii należy oczywiście mały i duży sprzęt AGD, ale warto podkreślić, że coraz częściej nawet w prostych urządzeniach spotykamy się z nowoczesnymi rozwiązaniami i niemalże kosmiczną technologią. Co najważniejsze duża ilość produktów do domu sprawia, że bez problemu możemy dobrać model, który odpowiada na nasze potrzeby. Dlatego właśnie nawet wybór odkurzacza jest podyktowany konkretnymi wymaganiami, co można sprawdzić również tutaj.

Pomoc dla alergików

Sam odkurzacz pomaga nam utrzymać porządek w domu. Oczekujemy przede wszystkim, żeby był wydajny, cichy, lekki, ale ze względu na to, że coraz więcej ludzi cierpi na różnego rodzaju alergie, klienci zwracają uwagę na odpowiednie filtry, które pomagają utrzymać w domu bezpieczne warunki. To dla tej grupy docelowej przygotowywanych jest coraz więcej wysokiej klasy produktów. Dobry odkurzacz to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób uczulonych na najczęstsze alergeny wziewne takie jak na przykład pyłki roślin, roztocza kurzu domowego oraz sierść zwierząt. Pozwoli utrzymać w domu czystość przy regularnym sprzątaniu i co istotne jest ważnym elementem w profilaktyce alergii.

Jak znaleźć odpowiedni odkurzacz?

Podstawowym kryterium, jakim powinni się kierować alergicy przy wyborze odpowiedniego odkurzacza, jest ilość i rodzaj zastosowanych filtrów. Dzięki temu urządzenie nie tylko skutecznie czyści powierzchnie z kurzu i brudu, ale również nie powoduje unoszenia się w powietrzu zanieczyszczeń tuż po sprzątaniu. To również ważny argument dla wszystkich użytkowników, ponieważ tylko odpowiednie filtry zapewnią skuteczne sprzątanie. Doskonale z tym zadaniem radzą sobie odkurzacze wodne, wykorzystujące najskuteczniejszy i naturalny rodzaj filtracji. W zbiorniku z wodą zbierają się wszystkie zanieczyszczenia i drobinki. Co ważne tam już zostają. W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli zanieczyszczenia nie są wydmuchiwane przez odkurzacz. Producenci produkty z filtrem wodnym uzupełniają o dodatkowe filtry, które mają za zadanie zapewnić całkowite oczyszczenie powierzchni.

Dużym powodzeniem cieszą się również odkurzacze bezworkowe, które są bardzo ekonomicznym rozwiązaniem, gdyż nie wymagają praktycznie żadnych materiałów eksploatacyjnych. Nowoczesne wzornictwo też przykuwa uwagę klientów. Tak jak w poprzednim modelu należy pamiętać o regularnym czyszczeniu pojemnika, by nie stał się on siedliskiem bakterii. Coraz modniejsze stają się odkurzacze pionowe, które pracują bezprzewodowo. Są wygodne, lekkie i co najważniejsze wydajne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.