Wiadomości z Katowic

Cechy, które warto uwzględnić w CV 

  • Dodano: 2020-02-06 14:30

Tworząc listę unikatowych zdolności, które wyróżniają nas na tle konkurencji, często skupiamy się na ogólnikach i utartych frazesach. Tymczasem istnieją takie cechy, które nie tylko rzadko pojawiają się w CV, ale również zostaną docenione przez pracodawcę. Jakie to umiejętności? 

1. Profesjonalizm
Chociaż pojęcie to jest bardzo szerokie, charakteryzuje się pozytywnym nacechowaniem i wieloma walorami. Pod pojęciem profesjonalizmu kryje się rzetelne wykonywane obowiązków, respektowanie norm przyjętych w firmie, szacunek do współpracowników, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach i świadomość, że nie jest się wszechwiedzącą istotą. To niewątpliwie cecha, którą szybko zjednamy sobie pracodawcę - o ile poprzemy ją argumentami.

2. Uczciwość
Na co dzień zdajemy się nie doceniać tej cechy, jednak okazuje się ona kluczowa w karierze zawodowej. Uczciwość zaczyna się od takich drobiazgów jak przychodzenie do pracy o czasie aż po sumienność w realizacji zadań pomagają nawiązać nić zaufania i porozumienia. Taka cecha z pewnością zostanie zauważona i doceniona zarówno przez pracodawcę, jak i kontrahentów.

3. Efektywna komunikacja
Posiadanie zdolności interpersonalnych na wysokim poziomie to atut, szczególnie gdy umiemy załagodzić napiętą sytuację, nie boimy się wystąpień publicznych oraz potrafimy wyrazić myśli tak, by nikt nie czuł się pokrzywdzony. Do tego łatwość w nawiązywaniu kontaktów - to wszystko kryje się pod pojęciem efektywnej komunikacji, którą możemy zmierzyć w zadowoleniu klientów i współpracowników z naszej osoby.

4. Znajomość branży
Niezależnie od tego, czy wynika z poprzedniego doświadczenia zawodowego, czy z czystej pasji - znajomość branży to ważny komunikat dla pracodawcy. To sygnał, że rekruter ma przed sobą perspektywicznego kandydata, który za rozsądne zarobki jest w stanie realnie wpłynąć na rozwój firmy. Tacy pracownicy mogą wnieść potrzebny powiew świeżości do przedsiębiorstwa.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.