Wiadomości z Katowic

Co to jest pożyczka pozabankowa?

  • Dodano: 2020-07-31 07:15, aktualizacja: 2020-08-04 10:19

Pożyczki pozabankowe są ciekawą alternatywą dla kredytów udzielanych przez banki. Mają swoje zalety oraz wady, różniąc się w wielu aspektach od zobowiązań zaciąganych w instytucjach bankowych. Czym w istocie jest pożyczka pozabankowa? Dla kogo będzie dobrym rozwiązaniem?

Pożyczka pozabankowa – co to takiego?

Mówiąc o pożyczce pozabankowej, mamy na myśli zobowiązanie pieniężne zaciągane na określony czas. W tym wypadku pożyczkodawcą nie jest bank, ale firma posiadająca status pozwalający jej pożyczać pieniądze, które klient zobowiązuje się spłacić wraz z odsetkami w wyznaczonym terminie. Pożyczka pozabankowa może występować w wielu wariantach, podobnie jak kredyty bankowe. Można zaciągnąć zobowiązanie długo- i krótkoterminowe, na większe i mniejsze kwoty. Branża jest zróżnicowana, ale największą popularnością cieszą się pożyczki z krótkim terminem zwrotu. Wnioskowanie o nie jest uproszczone do minimum, a pieniądze trafiają do pożyczkobiorców bardzo szybko. Szczegóły na temat tego typu usług można znaleźć między innymi na https://www.netcredit.pl/

Zalety i wady pożyczek pozabankowych

Należy wskazać jedną niewątpliwą wadę pożyczek pozabankowych. Będą nimi koszty związane z zaciągnięciem zobowiązania. Oprocentowanie oraz prowizje mogą okazać wyższe niż te proponowane w bankach. Jednak pożyczki pozabankowe posiadają wiele zalet, w tym najważniejsze z nich – łatwą dostępność i wygodne formy wnioskowania. W branży działa wiele sprawdzonych firm. Blisko trzydziestoletni okres rozwoju, sięgający początkami wczesnych lat 90., sprawił, że rynek okrzepł i wyłonił spośród siebie liderów. Wiele przedsiębiorstw pożyczkowych działa od lat, posiada ugruntowaną renomę i łatwą do zweryfikowania wiarygodność. Nowe technologie przyniosły rozwiązania takie jak porównywarki ofert, ułatwiające wybór najlepszego pożyczkodawcy. Ci, którzy postawili na nowoczesne metody, umożliwiają wnioskowanie o pożyczkę w zaciszu własnego domu, przy użyciu formularzy na stronach internetowych. Niewątpliwym atutem jest też łagodniejszy system oceny zdolności i historii kredytowej. Osoby, którym odmówiono w banku, mogą starać się o pożyczkę pozabankową, z dużą szansą znalezienia oferty odpowiedniej dla siebie. Proces przekazywania środków od pożyczkodawcy do pożyczkobiorcy jest bardzo efektywny, a środki mogą znaleźć się na koncie klienta nawet w ciągu doby, co może okazać się szczególnie ważne dla osób potrzebujących szybkiego zastrzyku gotówki.


Źródło: Mat. zewnętrzne

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.