Wiadomości z Katowic

Czy sztuczne kwiaty ożywią pomieszczenie?

  • Dodano: 2020-02-17 09:15, aktualizacja: 2022-12-06 10:27

Na przestrzeni ostatnich lat bardzo modne stało się urządzanie wnętrz w stylu urban jungle. Cóż to znaczy? To sposób dekoracji wnętrz z wykorzystaniem kwiatów. Jeszcze do niedawna, kwiaty sztuczne były kiczowate, dziś coraz częściej wchodzą do łask. Ludzie aranżując nowoczesne wnętrza, wykorzystują w nich zarówno kwiaty żywe, jak również i sztuczne. Dlaczego? Bo te sztuczne nie wymagają absolutnie żadnej opieki, a do tego wyglądają niezwykle ciekawie, niemal zupełnie nie różniąc się od swoich żywych kolegów. Czy jednak jesteśmy w stanie ożywić pomieszczenie za pomocą sztucznych kwiatów? Czy te są w stanie wypełnić naszą przestrzeń tak, aby prezentowała się ona ciekawie?

Dostępne dawniej sztuczne kwiaty zupełnie odbiegają wyglądem od tych, jakie znane były nam jeszcze kilka dekad temu. Nowoczesne technologie sprawiają, że sztuczne kwiaty wyglądem niewiele odbiegają od żywych. Produkowane są one bowiem z takich materiałów, że ich struktura nawiązuje do żywych kopii roślin, jakie dostępne są na rynku. Dobrze wykonane kwiaty sztuczne tak bardzo przypominają żywe, że musimy spojrzeć na nie z bliska, a nawet i je dotknąć, aby móc zobaczyć, jakimi one są naprawdę. Czy aranżując jednak przestrzeń, są one w stanie w ciekawy sposób ją ożywić i nadać jej niepowtarzalnego klimatu? Czy sztuczne kwiaty mogą nam zapewnić doskonały wygląd i nadać pomieszczeniom jedynego w swoim rodzaju wyglądu?

Kiedy dobrze jest zastosować sztuczne kwiaty?

Wiadomo, iż nic tak naprawdę nie jest w stanie zastąpić nam żywych kompozycji kwiatowych. Te bowiem, oprócz tego, że wyśmienicie wyglądają, oczyszczają również powietrze, a do tego również i pochłaniają promieniowanie, które emitują różnego rodzaju urządzenia elektroniczne. Nie każdy jednak może w domu takie kwiaty żywe mieć. Okazuje się więc, że te sztuczne mogą stanowić doskonałą alternatywę dla żywych, jednocześnie nie będąc kiczem w naszej przestrzeni. Kto może w sposób szczególny postawić na sztuczne kwiaty?

Bez wątpienia jest to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które mają alergię. Wiele osób cierpi bowiem na alergię na grzyb, który rozwija się na glebie w doniczkach, wielu też jest uczulonych na kwiaty cięte. To wszystko więc sprawia, że obecność kwiatów sztucznych jest jedynym sposobem na to, by móc zieleń we własnych czterech kątach posiadać. Wybierając odpowiednie rozwiązania, jak najbardziej możemy cieszyć się pięknem w naszych czterech ścianach.

Sztuczne kwiaty to także dobra propozycja dla osób, które nie mają czasu na to, by żywymi kwiatami się zajmować. Wielu ludzi żyje samotnie, często wyjeżdżają i pracują będąc w ciągłych delegacjach. Taka sytuacja sprawia, że jeśli nie mamy kogoś, kto mógłby się naszymi roślinami zająć, pojawia się ogromny problem. Żywe kwiaty są doskonale, ale wymagają opieki i stanowią dodatkowy obowiązek. Jeśli nie chcemy go, na pewno sztuczna roślinność okaże się być strzałem w dziesiątkę.

Na sztuczne kwiaty powinny zdecydować się także osoby, które nie mają odpowiednich warunków do tego, by kwiatom żywym było tam dobrze. Brak odpowiedniego nasłonecznienia z racji bardzo małej ilości okien, a może zbyt sucho lub zbyt gorąco? kwiaty potrzebują odpowiedniej warunków, a nie każda przestrzeń jest w stanie im to zapewnić.

Co jeszcze? Na pewno znajdą się wśród nas również i takie osoby, które określają się mianem ludzi nie mających ręki do kwiatów lub najzwyczajniej w świecie nie lubiących prac w ziemi i zajmowania się roślinami. Takie osoby jak najbardziej się zdarzają i trzeba zdać sobie sprawę z tego, że w takich sytuacjach nie trzeba od razu rezygnować z roślinności w domu. Można wtedy zastosować sztuczne kwiaty i w pełni cieszyć się ich ciekawym wykorzystaniem.

Roślinność w domu - ciekawy wystrój każdego pomieszczenia

Wystarczy na stole postawić bukiet z kwiatami, na parapecie kwiatka w doniczce, a w rogu pokoju zielone drzewko, a zobaczymy jak zmienić może się dosłownie każde wnętrza w naszych czterech kątach. Jeśli jednak z jakichkolwiek przyczyn nie jesteśmy w stanie żywych roślin zastosować, to na pewno sztuczne kwiaty okażą się być strzałem w dziesiątkę. Oczywiście omijamy te tanie rozwiązania, które nawiązują do czasów PRL-u, a wybieramy kwiaty z najwyższej półki, które praktycznie niczym nie różnią. Podstawą jest znalezienie sklepu, w którym będziemy mogli otrzymać duży asortyment produktów z tej kategorii. To pozwoli nam wybrać takie kwiaty sztuczne, jakie tylko pasować będą idealnie do naszej przestrzeni. Może sztuczny storczyk postawiony na parapecie w kuchni? Śliczne różyczki na stole w jadalni? A może palma w donicy postawiona w rogu pokoju obok szafki na telewizor? Co chcemy, z pewnością uda nam się utrzymać.

Najważniejsze jest to, aby sztuczne kwiaty stały się ozdobą w naszej przestrzeni, a nie kiczowatym dodatkiem, który będzie niszczył wygląd naszego domu, mieszkania czy biura. Jeśli dobrze wybierzemy, na pewno będziemy w 100% zadowoleni, a przestrzeń zostanie w ciekawy i oryginalny sposób ożywiona.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.