Wiadomości z Katowic

Czy to już czas, aby udać się do psychologa w Katowicach?

  • Dodano: 2023-01-27 08:45, aktualizacja: 2023-01-27 09:00

Stan obniżonego nastroju to jeszcze nic złego. Wszyscy czasami tego doświadczamy, na przykład w środku zimy, kiedy jesteśmy już zmęczeni fatalną pogodą, krótkim dniem i brakiem słońca. Nie należy natomiast bagatelizować przedłużającej się chandry. Skorzystanie z pomocy psychologicznej to żaden powód do wstydu, ale przejaw zdrowego rozsądku i troski o swój dobrostan.

Częste wahania nastroju

Trzeba rozróżnić klasyczne sezonowe wahania nastroju od sytuacji, w której osoba wcześniej pogodna, pozytywnie nastawiona do życia nagle zaczyna prezentować skrajnie różne postawy, również w stosunku do najbliższych.

Jeśli od dłuższego czasu zdarza Ci się wracać do domu w fatalnym nastroju, który utrzymuje się do wieczora i nie jest spowodowany niczym konkretnym, po czym następnego dnia budzisz się w świetnym humorze, to może to być objaw zaburzeń psychicznych. Warto o tym porozmawiać z psychologiem.

Ciągłe zmęczenie

Znów: zmęczenie po ciężkim okresie w pracy, ukończeniu kluczowego projektu czy przygotowaniach do ważnej uroczystości rodzinnej nie jest niczym nadzwyczajnym. Gorzej, gdy stan ten jest permanentny i niezależny od skali obowiązków zawodowych, pogody, pory roku etc.

Jeśli od dawna masz tak, że największą przyjemność sprawia Ci spanie, unikasz kontaktów towarzyskich, nie sięgasz po żadne rozrywki intelektualne, nie uprawiasz sportu i wszystko to zrzucasz na zmęczenie, to czas pomyśleć o konsultacji psychologicznej.

Utrata poczucia sensu życia

To bardzo ogólnikowe stwierdzenie, natomiast precyzując: mamy na myśli stan, w którym osoba wcześniej niezwykle pomysłowa, mająca liczne plany na przyszłość i wiele pasji, nagle przestaje się tym wszystkim interesować.

Utrata poczucia sensu życia, zwłaszcza przez osobę dobrze sytuowaną, mającą kochającą rodzinę i osiągającą sukcesy zawodowe, to poważny problem, którego nie wolno bagatelizować. Warto omówić go ze specjalistą, czemu służą konsultacje psychologiczne.

Nieradzenie sobie ze stratą

Z pomocy psychologa bardzo często korzystają osoby, które mają problemy psychiczne wywołane przeżyciem bolesnej straty – na przykład po śmierci kogoś bliskiego. Jeśli nie radzisz sobie z negatywnymi emocjami, jakie towarzyszą żałobie, to nie wahaj się poprosić o pomoc psychologiczną.

Gdy nie pomagają standardowe metody radzenia sobie z pogorszonym nastrojem

Nie zawsze jest tak, że obniżony nastrój wywołany np. stresem czy jakimś przykrym wydarzeniem w życiu prywatnym lub zawodowym wymaga konsultacji psychologicznej. Wszyscy od czasu do czasu zmagamy się z chandrą.

Jeśli jednak nic na nią nie pomaga, nie cieszy Cię nawet słoneczny dzień, wizja rodzinnych wakacji, uprawianie sportu czy przyjemne spędzenie popołudnia z dziećmi, to jest to niezawodny sygnał, że czas pomyśleć o wizycie w gabinecie psychologa. Sprawdź, kiedy warto rozważyć skorzystanie z pomocy psychologa w Katowicach.

Gdzie skorzystasz z pomocy psychologa w Katowicach?

Jeśli wiesz już, że możesz potrzebować konsultacji psychologicznej, to przede wszystkim z tym nie zwlekaj. Jak najszybciej umów się na wizytę. Rozmowa ze specjalistą może Ci otworzyć oczy na przyczynę Twojego pogorszonego nastroju i pomóc w przepracowaniu problemów, z jakimi się zmagasz.

Rekomendowanym miejscem, w którym skorzystasz ze specjalistycznej pomocy psychologicznej, jest Centrum Psychologiczno-Medyczne Strefa Komfortu w Katowicach. Możesz zdecydować się na wsparcie psychologiczne, skierowane do osób w kryzysie mentalnym, które nie wiedzą jeszcze, czy długotrwała praca z psychologiem jest tym, czego szukają.

Z koeli w celu zdiagnozowania przyczyny Twoich zaburzeń emocjonalnych i znalezienia wyjścia z tej trudnej sytuacji możesz skorzystać z konsultacji psychologicznych, skierowanych nie tylko do pojedynczych osób, ale także rodzin, par czy większych grup.

Więcej o tym, kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa, przeczytasz w artykułach na stronie https://strefakomfortu-katowice.com/blog/.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.