Wiadomości z Katowic

Czy warto sięgać po buty dziecięce polskich producentów?

  • Dodano: 2022-07-20 12:15, aktualizacja: 2022-07-21 10:52

Zakup obuwia dla dziecka jest sporym wyzwaniem dla rodziców - maluch zwykle nie potrafi jeszcze określić w jakich butach mu wygodnie. Ważne, aby buciki były nie tylko ładne, ale przede wszystkim zdrowe dla stopy. Trzeba zwrócić uwagę zarówno na konstrukcję obuwia, jak i materiał, z którego jest ono wykonane. Jakie sprawdzone marki polskich producentów butów dla dzieci są godne polecenia? Jak wybrać buciki idealne dla stopy dziecka?

Na co zwrócić uwagę kupując buty dziecięce?

Małe dzieci (do około 5 roku życia) często nie informują o tym, że obuwie jest niewygodne - wiąże się to z dużą elastycznością stawów, dzięki której najmłodsi mogą chodzić nawet w za małych bucikach i się nie skarżyć. Jest to sytuacja bardzo niezdrowa dla prawidłowego rozwoju stopy, dlatego ciężar odpowiedzialności za dobrze dopasowane obuwie spoczywa na rodzicach. Kupując sztywne, uszyte z grubego materiału buty, opiekunowie mają kłopot, by zauważyć, czy palce nadal są wyprostowane podczas noszenia obuwia. 

Najważniejsze cechy zdrowych butów to:

  • naturalne materiały - są miękkie, elastyczne (dostosowują się do kształtu stopy podczas noszenia), zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza,
  • sztywna zapiętka - zapewnia stabilizację stopy (szczególnie ważna jest do 7 roku życia), chroni przed urazami,
  • sprężysta podeszwa, ale usztywniona w okolicy śródstopia i pięty - dziecko powinno swobodnie stanąć na palcach w obuwiu,
  • odpowiedni rozmiar - należy obrysować stopę dziecka na kartce, a następnie do jej długości dodać 0,5 - 1 cm (ale nie więcej), w ten sposób można mieć pewność, że buty nie będą ani za duże, ani za małe.

Jeżeli jest taka możliwość, to warto zabrać ze sobą dziecko do sklepu obuwniczego, aby miało możliwość przymierzenia kilku modeli. Należy też pamiętać, by buciki mierzyć na stojąco (bo w takiej pozycji będą najczęściej używane). Zabronione jest noszenie butów po starszym dziecku, ponieważ but dostosował się już do kształtu stopy pierwszego właściciela i może powodować deformacje stopy kolejnego użytkownika.

Dlaczego warto sięgnąć po buty polskich producentów?

Polskie marki butów dla dzieci cieszą się dobrą opinią wśród klientów. Rodzice doceniają najwyższą jakość produktów - zarówno pod względem doboru wysokiej jakości materiałów, jak i precyzyjnego wykonania. Polskie buty dla dzieci z całą pewnością posłużą dłużej niż jeden sezon. Ich największą zaletą jest odpowiednie wyprofilowanie, zapewniające dobre warunki dla rozwoju małej stopy i komfort noszenia. Ponadto kupowanie produktów polskich producentów wspiera krajową gospodarkę i pozwala rozwijać się lokalnym przedsiębiorstwom.

Jakie marki butów dla dzieci znajdziesz w sklepie Krasnal?

Centrum Obuwia Dziecięcego Krasnal to sprawdzona firma z wieloletnim doświadczeniem w branży obuwniczej, oferująca buty pochodzące od polskich producentów. Została wyróżniona prestiżowym certyfikatem ZDROWA STOPA, który jest przyznawany placówkom zapobiegającym deformacjom stóp dzieci. Centrum Obuwia Dziecięcego Krasnal prowadzi sprzedaż stacjonarną w Toruniu i Bydgoszczy oraz online.

W sklepie internetowym Krasnal można kupić buty znanych polskich marek, takich jak: Bartek, Kornecki, Mrugała, Befado, Danielki, Mazurek, Demar, Dawid. Warto przyjrzeć się bliżej kilku z nich:

  • buty dziecięce Mrugała -  łączą najwyższą jakość materiałów, przypadający do gustu dzieci wygląd z największą troską o zdrowie małej stopy. Warto zaznaczyć, że firma działa na polskim rynku już od 20 lat, a swoje doświadczenia wykorzystuje w tworzeniu komfortowych i ponadczasowych projektów obuwia, 
  • buty dziecięce Bartek - są jedną z najlepiej rozpoznawalnych na rynku marek wysokiej jakości obuwia dla najmłodszych. Firma współpracuje z lekarzami ortopedami, którzy dbają o to, by buciki stabilnie podtrzymywały piętę dziecka. Obuwie marki Bartek otrzymało rekomendację Akademii Zdrowej Stopy i jest uznawane za model wzorcowy,
  • Befado buty dziecięce - podobnie jak znane kapcie tej marki, posiadają certyfikat Zdrowej Stopy. Producent używa do wytwarzania obuwia materiałów antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych, których najwyższa jakość jest potwierdzona atestami. Buty Befado są wygodne, zdrowe i zapewniają idealną wentylację dla stopy dziecka.

Wybór odpowiedniego obuwia jest bardzo ważny ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych. Wybierając krajowe marki obuwia dziecięcego, inwestujemy w prawidłowy rozwój stóp, a także chronimy je przed trudnymi do skorygowania w przyszłości deformacjami. Ponadto zarówno rodzice, jak i dzieci doceniają piękny design polskich bucików.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.