Wiadomości z Katowic

Czym jest autodetailing?

  • Dodano: 2019-04-25 08:15, aktualizacja: 2019-04-25 08:28

Autodetailing to proces dokładnej renowacji, czyszczenia i wykończenia pojazdu w taki sposób, aby do złudzenia przypominał ten, który wyjechał prosto z salonu. Moda na autodetailing przyszła do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Podczas procesu renowacji zwraca się uwagę nie tylko na część zewnętrzną, ale również wewnętrzną auta. Zobacz, co wchodzi w skład autodetailingu.

Autodetailing - czym jest?

Pielęgnacja zewnętrzna auta skupia się na czyszczeniu i przywracaniu blasku zewnętrznym elementom wykończenia samochodu - chromowanym wykończeniom, oknom, kołom i oponom. Aby dopracować do perfekcji wygląd auta, warto stosować szeroki wybór detergentów, odtłuszczaczy bezkwasowych, wosków, preparatów do polerowania, a także aplikatorów, pędzli i ręczników osuszających. Jeżeli chodzi o zabiegi mające na celu upiększenie wnętrza, istotne są produkty służące do odkurzania i prania tapicerki samochodowej za pomocą pary, płynnych i piankowych środków chemicznych. Preparaty muszą być dostosowane do elementów wykończenia wnętrza, takich jak wykładzina, skóra, kompozyty z włókien węglowych czy tworzywa sztuczne. Więcej informacji na ten temat można uzyskać, wchodząc na stronę https://prestigegarage.pl.

Jakie prace obejmuje autodetailing?

Proces dopieszczania wyglądu auta, zwany autodetailingiem, polega na drobiazgowym czyszczeniu, polerowaniu i ochronie wszystkich części pojazdu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz przy użyciu specjalistycznych produktów. Zwykle nie obejmuje prac związanych z naprawą nadwozia. Ważnym aspektem auto detailingu jest profesjonalna korekta lakieru, polegająca na jego kilkuetapowym czyszczeniu (w tym kroku usuwa się ślady owadów, liści i wszelkie zanieczyszczenia). Ważny jest również detailing wnętrza, a więc czyszczenie i renowacja skórzanych tapicerek. Przed myciem lakieru dokonywane jest zazwyczaj dokładne czyszczenie kół i zderzaków, gdyż jest to najbrudniejsza część pojazdu. Specjalistyczne szczotki i środki do czyszczenia kół znacząco ułatwiają cały proces. Na tym etapie zanieczyszczenia są usuwane z zacisków hamulcowych, nakrętek i wszelkich elementów znajdujących się przy kołach. Po umyciu kół można przystąpić do czyszczenia lakieru, który z powodu zanieczyszczeń mógł ulec silnemu zmatowieniu. Proces mycia następuje od góry do dołu. Zamiast gąbek stosuje się pluszowe rękawice. Na tym etapie należy szczególnie uważać, aby nie doprowadzić do pojawienia się zadrapań. Równie istotny jest proces polerowana auta, który pozwala na usunięcie lekkich zadrapań i niedoskonałości. Gdy lakier zostanie wypolerowany, można przystąpić do czyszczenia okien oraz elementów metalowych i chromowanych. Generalnie ostateczny efekt zabiegów ma przywrócić dawną świeżość, blask i estetyczny wygląd auta.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.