Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Dlaczego warto jeść sushi?

  • Dodano: 2019-09-18 10:15

Choć sushi jest dalekie od tradycyjnej kuchni śląskiej, to jednak ma coraz więcej miłośników – ma charakterystyczny orientalny smak i aromat, jest lekkie i wykwintne, w wielu sytuacjach stanowi miłą odskocznię od codziennych domowych posiłków. Sushi warto jednak jeść z jeszcze jednego powodu – jest naprawdę bardzo zdrowe!

Sushi to jedna z najbardziej znanych potraw japońskich, która olbrzymią popularność zdobyła właściwie we wszystkich zakątkach świata. Podstawową formą sushi jest tzw. maki, czyli ryba, krewetka lub warzywo owinięte w krążek ryżu i ściśnięte arkuszem jadalnych glonów lub wodorostów. Oczywiście istnieje wiele odmian sushi – jedne mają większą ilość dodatków, inne serwowane są w nieco odmiennej formie (np. uformowany ryż przykryty kawałkiem ryby), jeszcze inne podaje się z dodatkiem bardzo ostrego wasabi lub słonego sosu sojowego.

Sushi – smaczne i zdrowe

Popularność sushi nie jest przypadkowa. Jest to danie bardzo smaczne, a zarazem lekkie, pełne orientalnych zapachów, zachwycające wykwintnością i elegancją podania. Należy jednak pamiętać o jeszcze jednej kwestii – sushi jest bardzo zdrowe! Będący jego podstawą ryż ma w sobie dobrze przyswajalne węglowodany, będące podstawowym źródłem energii dla organizmu. Ryby i owoce morza to prawdziwa skarbnica wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, niezwykle korzystnych dla człowieka, m.in. zmniejszających ryzyko wystąpienia chorób serca, a także witaminy E, nieprzypadkowo nazywanej „witaminą młodości” (odpowiada m.in. za jędrność i elastyczność skóry). Z kolei używane do sushi warzywa to bogate źródło witamin oraz mikroelementów.

Jeśli chodzi o dostępność sushi, Katowice nie odbiegają w tej kwestii od innych największych w Polsce miast. Można tu zjeść naprawdę dobre, oryginalne sushi, i to z opcją dostawy do domu czy pracy, którą oferuje sporo restauracji. Tych najlepszych warto szukać na PizzaPortal.

Sushi może być ciekawym urozmaiceniem codziennego menu, który dostarczy organizmowi mnóstwa cennych składników. Więc kto z Was się skusi?

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.