Wiadomości z Katowic

Dlaczego warto pojechać do Belgii?

  • Dodano: 2021-04-09 09:15

Jednym z ciekawych kierunków, aby odwiedzić podczas wakacji, jest Belgia. Choć z pewnością nie należy do najpopularniejszych kierunków, to ma do zaoferowania dużo więcej atrakcji i malowniczych zakątków niż może się wydawać. Nic więc dziwnego, że z roku na rok przyjeżdża tam coraz więcej turystów znudzonych wypoczynkiem w zatłoczonych kurortach.

Większość Polaków kojarzy Belgię głównie z wyjazdami w celu zarobkowym. Mało kto jednak rozważa ten kierunek w kontekście turystycznym. Tymczasem w kraju tym znajdziesz wiele miejsc godnych uwagi. Wieloletnia tradycja, a także bogata gospodarka i kultura sprawia, że niemal każdy znajdzie tam rozrywkę dla siebie. To wszystko przeplata się z piękną architekturą i dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Co więcej, obecnie można znaleźć atrakcyjnie cenowo bilety na busy do Belgii z różnych miast Polski.

Bogata oferta kulturalna w Belgii

Wiele turystów odwiedza Belgię z uwagi na bogactwo kulturalne, jakie ma do zaoferowania to państwo. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc, aby wyjechać na wakacyjny festiwal muzyczny. Wśród szerokiego wyboru eventów znajdziesz między innymi Tomorrowland i Pukkelpop, na które tłumnie gromadzą się ludzie z całego świata. Równie zachwycone będą osoby zainteresowane sztuką. W Belgii można odwiedzić liczne historyczne budowle, doskonale wyposażone muzea czy zwyczajnie przejść na spacer, by podziwiać malowniczą zabudowę miastową - piękne, zabytkowe kamieniczki czy też brukowane uliczki.

Jeśli nie chcesz całego swojego urlopu spędzić w mieście, możesz zrezygnować z urlopu w Brukseli i wybrać nieco bardziej kameralne miejsce. Ze względu na dobrze rozwiniętą komunikację, bez problemu dostaniesz się do wybranej lokalizacji. Liczne warianty biletów kolejowych pozwala na ekonomiczne podróżowanie. Szczególnie polecane miasta to między innymi Antwerpia położona nad morzem Ostendy czy Gandawy, gdzie położony jest słynny zamek wybudowany w średniowieczu.

Poznaj wyjątkowe smaki belgijskich specjałów!

Belgia znana jest nie tylko z bogactwa kulturalnego, ale też znanych na całym świecie smaków. Jedną z najpopularniejszych potraw, które obecnie można znaleźć w praktycznie każdym, europejskim kraju, są frytki belgijskie. Każdy, kto raz spróbował tego specjału, doskonale wie, że to zupełnie coś innego niż powszechne przekąski podawane w fast-foodowych restauracjach. Do ich przyrządzenia wykorzystuje się specjalny gatunek ziemniaka pokrojonego w charakterystyczny sposób, aby następnie usmażyć go na tłuszczu zwierzęcym po dwa razy w różnych temperaturach.

W belgijskich restauracjach frytki podaje się na wiele zróżnicowanych sposobów. Tradycyjnie jedzone są z majonezem, jednak zwykle do wyboru jest wiele rodzajów sosów, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiednią propozycję dla siebie. Można je zamówić zarówno samodzielnie, jak i z dodatkiem wykwintnych małży przyrządzanych na białym winie. Do innych kulinarnych symboli Belgii zdecydowanie zaliczają się belgijskie czekoladki ze 100% masła kakaowego. Wysoka jakość wykonania i niepowtarzalny smak sprawiają, że potrafią niekiedy kosztować spore sumy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.