Wiadomości z Katowic

Dobry specjalista na wagę złota. Jak go znaleźć?

  • Dodano: 2020-02-27 08:00, aktualizacja: 2020-02-27 08:17

Niestety odszukanie i zatrudnienie dobrego specjalisty nie zawsze jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Źle sformułowane ogłoszenie o pracę, brak wystarczającej otwartości albo unikanie nowych form poszukiwania pracowników – często stanowią poważne błędy. Dowiedz się, co możesz zyskać, korzystając z usług nowoczesnej platformy Talentuno. Znajdź swojego idealnego kandydata!

Zacznij od dobrego ogłoszenia

Istnieje kilka sposobów na znalezienie nowego i spełniającego wszystkie wymagania pracownika. Przede wszystkim trzeba zacząć od dobrze przygotowanego ogłoszenia. Jakiego? Nie może być ono zbyt uszczegółowione. Niekiedy lepiej wymienić ogólne wymagania. W ten sposób nie odstraszymy nikogo, będziemy mieli większy wybór. To bardzo istotne w przypadku poszukiwania specjalistów z branży technicznej.

Pokaż swoje kompetencje i wiedzę!

Nasze kontakty zawodowe i znajomości często nawiązujemy podczas spotkań branżowych. Dlatego warto chodzić na szkolenia, kursy, wykłady i inne tego typu wydarzenia. Dobrym pomysłem jest samodzielne zorganizowanie takich zajęć i zaproszenie uczestników z własnej branży. W ten sposób pokazujesz, że masz coś do zaoferowania. Jesteś wartościowym partnerem. Oprócz tego na event może przyjść ktoś, kogo właśnie poszukujesz. Będziesz mieć okazję osobistego porozmawiania z kandydatami i możliwość weryfikacji ich umiejętności.

A może Talentuno?

Platforma ta powstała z myślą o osobach poszukujących pracy, a także o tych, którzy chcą znaleźć kogoś na konkretne stanowisko. Jest to miejsce zrzeszające jednocześnie każdą ze stron. Począwszy od rekruterów, a skończywszy na pracownikach. Bardzo ważną rolę w tym wszystkim odgrywają MatchMakerzy. Osoby bazujące podczas swojej pracy na zbudowanej przez siebie sieci kontaktów.

Nie trzeba mieć specjalnego wykształcenia i doświadczenia, aby zostać takim specjalistą. Każdy może zdecydować się na stworzenie własnej społeczności. Dodatkowo do zajęcia przypisana została prowizja. Otrzymuje się ją z kilku powodów.

Między innymi za dodanie CV do bazy kandydatów, a także wtedy, kiedy rekrutacja zakończy się sukcesem. Można zarobić od kilkudziesięciu do nawet wielu tysięcy złotych. Wszystko zależy od osiągniętych wyników.

Jeżeli poszukujesz swojego idealnego kandydata. Zgłoś takie zapotrzebowanie na platformie Talentuno. Poznaj nowe formy rekrutacji. Oto możliwości, które były ci dotąd nieznane. Bardzo możliwe, że oszczędzisz sporo czasu i pieniędzy. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.