Wiadomości z Katowic

Dobrze, przyjaźnie i do celu, czyli DPD

  • Dodano: 2021-02-15 11:15

Rocznie Polacy wysyłają i odbierają miliony paczek korzystając z usług firm kurierskich. Czy kurier DPD to dobre rozwiązanie? Co możemy wysłać korzystając z usług firmy? Jakie ciekawe usługi oferuje poza standardową wysyłką kurierską? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Dlaczego warto skorzystać z usług DPD?

DPD Polska jest jedną z najważniejszych firm kurierskich w kraju. Kurierzy DPD rocznie dostarczają miliony paczek, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Części samochodowe, meble czy materiały budowlane – to wszystko, poza standardowymi paczkami, możesz wysłać za pomocą kuriera DPD. Dodatkowo, wygodna funkcja śledzenia przesyłek pozwala klientom DPD w łatwy sposób kontrolować drogę przesyłki na każdym jej etapie, niezależnie od rozmiaru czy rodzaju przesyłki. Szybka dostawa DPD to wielu zadowolonych klientów na całym świecie

Oferta krajowa

W ramach przesyłki krajowej kurier DPD umożliwia realizację przesyłki standardowej lub niestandardowej. Usługa standardowa dotyczy przesyłek o maksymalnej wadze wynoszącej 31,5 kg wagi rzeczywistej. Z kolei przesyłka niestandardowa może być cięższa, a jej maksymalna waga to 50 kg wagi rzeczywistej. Paczki niestandardowe to między innymi paczki o nieregularnych kształtach, zawierające wystające elementy, czy np. opony. Czas dostawy paczek w kraju wynosi 1-2 dni robocze. Istnieje również możliwość krajowej wysyłki palet o wadze nieprzekraczającej 700 kg.

Wysyłamy za granicę

W przypadku przesyłek międzynarodowych, maksymalna waga przesyłki może wynosić 31,5 kg. Ponadto paczka wysyłana za granicę może mieć kształt prostopadłościanu lub sześcianu i nie może z niej wystawać żaden ponadwymiarowy element. Kurier DPD umożliwia wysyłkę palet również poza granice Polski. Maksymalna waga jednej palety, podobnie jak przy wysyłce krajowej, wynosi 700 kg. Czas dostawy paczek w Europie wynosi 2-5 dni roboczych, natomiast dostawa palet może potrwać do 7 dni roboczych.

Ciekawostka DPD Pickup

Bardzo ciekawą propozycją oferowaną przez DPD jest DPD Pickup. Jest to opcja umożliwiająca nadawanie i odbieranie przesyłek w wybranych przez nas punktach, co uniezależnia nas od konieczności oczekiwania na przyjazd kuriera. W DPD Pickup to Ty decydujesz z jakiego miejsca nadasz lub odbierzesz przesyłkę. Rozwinięty międzynarodowy system miejskich punktów odbiorów i nadań przesyłek powoduje, że usługa ta obowiązuje również w odniesieniu do przesyłek zagranicznych. Na odbiór paczki w DPD Pickup mamy aż 7 dni kalendarzowych, dzięki czemu możemy wybrać najdogodniejszy dla nas termin.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.