Wiadomości z Katowic

Dom w trzy miesiące? To możliwe!

  • Dodano: 2012-06-20 14:30, aktualizacja: 2012-07-02 08:42

Analizy ekspertów wskazują jasno – coraz częściej decydujemy się na budowę domów z gotowych prefabrykatów. Nic też dziwnego. 

 

W końcu oczywistym stało się, że większość wad wiązanych z "wielką płytą" nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości, a liczne oszczędności, tak czasu, jak i pieniędzy, których dokonuje się dzięki zastosowaniu tej technologii, są niewątpliwe.

 

Gotowy budynek można postawić w kilka tygodni, a jego trwałość dorównuje trwałości budowli skonstruowanych z wykorzystaniem klasycznych metod. Tym bardziej, jeśli klient decyduje się postawić na jakość. W istocie, różnice w cenach realizacji pomiędzy różnymi podwykonawcami potrafią być dość spore – ale cena zawsze jest odzwierciedleniem standardu wykorzystywanych elementów. Jeśli więc wciąż czasami mamy opory w stosunku do budowli z prefabrykatów – to wyłącznie z winy firm, które celowo obniżają jakość swoich produktów. To niestety coraz powszechniejsze zjawisko.

 

Właśnie z tego powodu warto w tym zakresie wierzyć przedsiębiorstwom, które swoją rzetelność potwierdziły już w niezliczonych realizacjach. Doskonałym przykładem jest Pref-bud, jeden z liderów śląskiego rynku. Dlaczego właśnie ta firma? Nawet jeśli nie przekonują nas domy modelowe, postawione przez Pref-bud w okolicach centrów handlowych naszego regionu – warto przyjrzeć się stosowanym technologiom. Wierność przekonaniu, że "dom buduje się zazwyczaj tylko raz w życiu", sprawia, że kluczowe elementy każdego domu zawsze zgodne są z najwyższymi europejskimi standardami.

 

Firma stosuje prefabrykaty produkowane przez skandynawskie przedsiębiorstwa, które swoją wartość potwierdziły już wielokrotnie, i to w takich krajach jak Dania, Szwecja, Norwegia czy Niemcy, gdzie budowle z keramzytowych komponentów cieszą się niesłabnącą popularnością. Fakt zresztą, że w państwach tych panuje dość chłodny klimat, wskazuje jasno, że prefabrykaty świetnie sprawdzają się w nawet najbardziej niesprzyjających warunkach. Nie ma żadnych powodów sądzić, że w naszym kraju może być inaczej. Warto więc zaufać ekspertom.

 

Co otrzymujemy w zamian? Błyskawicznie zbudowany dom (hasło "domu w 3 miesiące" jest bowiem zgodne z prawdą), w którym niemal z marszu można zamieszkać. Nie trzeba chyba dodawać, jak dużą może to być oszczędnością, szczególnie, jeśli dom budowany jest na kredyt. Ceny materiałów budowlanych pikują w górę – szybka budowa jest najlepszym remedium na ten problem. A przecież to tylko jeden z atutów, które trzyma w swojej dłoni Pref-bud. Domy konstruowane z keramzytowych elementów są ekologiczne i energooszczędne, a postęp technologii sprawił, że w życie można wcielić już niemal każdy zamysł. Dotychczasowe doświadczenie przedsiębiorstwa jest najlepszą gwarancją dostosowania budowy do wszystkich życzeń klienta, a otrzymane dotąd referencje są wiarygodnym potwierdzeniem kwalifikacji. Znając wszystkie zalety budownictwa z prefabrykatów, aż trudno czasami zrozumieć, dlaczego tak długo musimy się czasem zastanawiać nad podjęciem takiej decyzji. Być może dlatego, że "wielka płyta" wciąż kojarzy się nam z nudnymi, prostokątnymi domkami? Jeśli jednak jedynym czynnikiem decydującym o wyborze wykonawcy jest cena – nie ma się co dziwić.

 

Oszczędności na elementach wymuszają też ograniczenie możliwości projektowych, efektem są więc budowlane koszmarki, za których trwałość nikt nie może poręczyć. A przecież współczesna technologia prefabrykacji jest na tyle zaawansowana, że może posłużyć do realizacji nawet najbardziej fantazyjnych architektonicznych zamysłów, i postawione z jej wykorzystaniem budynki często imponują atrakcyjnym, nietuzinkowym wyglądem. Może więc zamiast się zastanawiać - warto po prostu zapytać ich mieszkańców, czy kiedykolwiek żałowali podjętego kiedyś postanowienia?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.