Wiadomości z Katowic

Ekspres do kawy - jaki wybrać?

  • Dodano: 2020-03-13 09:00

Najlepszy ekspres do kawy to taki, który dobrze spełnia nasze oczekiwania. Wybór należy więc rozpocząć od ich określenia, a w tym z pewnością pomoże poznanie charakterystyki poszczególnych rodzajów ekspresów do kawy.

Ekspresy kapsułkowe = wygoda

Ekspres kapsułkowy to idealny wybór dla mało wymagających osób, które bardziej niż wyjątkowy smak kawy cenią sobie niższą cenę ekspresu i wygodę jego użytkowania. Wrzucamy kapsułkę, naciskamy przycisk i czekamy na gotowy napój. Jakie jeszcze są zalety ekspresu kapsułkowego?

  • niewielkie rozmiary,

  • są stosunkowo tańsze od pozostałych rodzajów ekspresów (ale należy przeanalizować ceny kapsułek),

  • wygodna i łatwa obsługa,

  • szybkie zaparzanie,

  • możliwość zaparzania kaw smakowych, czekolady, herbaty i innych napojów w kapsułkach,

  • brak konieczności opróżniania pojemnika na fusy.

Automatyczne ekspresy do kawy = jakość

Dla poszukujących wysokiej jakości smaku kawy, automatyczny ekspres do kawy wydaje się najlepszym wyborem. Ekspres wyposażony w młynek to gwarancja niesamowitego aromatu świeżo zmielonej kawy. Automatyczny ekspres do kawy, jak sama nazwa wskazuje, automatycznie dobiera parametry parzenia kawy, wydobywając z niej najlepszy smak. Najlepsze automatyczne ekspresy do kawy posiadają szeroki wybór opcji i ustawień, a także funkcję samooczyszczania, czyli automatycznego usuwania resztek kawy, kamienia i wody. W przypadku automatycznych ekspresów do kawy, trzeba jednak liczyć się z większym wydatkiem.

Dźwigniowe ekspresy do kawy = duże możliwości

Dźwigniowe ekspresy do kawy to przeciwieństwo ekspresów automatycznych. Tutaj nic nie dzieje się samo – to Ty, jako użytkownik, przejmujesz kontrolę nad całym procesem parzenia kawy. Musisz więc posiadać odpowiednią wiedzę, czas i chęć do eksperymentowania ze smakiem kawy. Najlepsze dźwigniowe ekspresy do kawy posiadają wbudowany młynek, ale równie ciekawą propozycją są ekspresy z dyszą parową. Należy też pamiętać, że sprawne działanie ekspresu dźwigniowego wymaga regularnej i dokładnej konserwacji.

Jaki rodzaj ekspresu do kawy wybrać? Jak najlepiej dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Niezależnie od wyboru, warto także przejrzeć ranking najlepszych ekspresów do kawy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.