Wiadomości z Katowic

Gabinet w domu? Przykładowe aranżacje z wykorzystaniem mebli biurowych

  • Dodano: 2016-05-20 13:30

Kto z nas nie marzy o komfortowym miejscu do pracy w domu? Chociaż własny gabinet kojarzy się z nam luksusem dodatkowej przestrzeni, jego urządzenie wcale nie musi kosztować nas fortuny. Sprawdź jak praktycznie wydzielić miejsce do pracy i stylowo je zaaranżować z wykorzystaniem mebli biurowych.

Nawet jeżeli nie pracujemy w domu często potrzebujemy miejsca, w którym będziemy trzymać dokumenty, spokojnie zajmować się rachunkami czy planować ważne wydatki. Dodatkowo gabinet, czy po prostu biurowy kącik, to miejsce na komputer, drukarkę i inne sprzęty elektroniczne. Warto wydzielić w domu strefę do działań twórczych, która przyda się każdemu z domowników. Planując taką aranżację trzeba dobrze zastanowić się nad tym jakie wymagania powinna spełniać, ile chcemy przeznaczyć na nią miejsca i środków.  

Nieszablonowy gabinet domowy 

Kąt do pracy nie musi oznaczać zabudowanego, narożnego biurka. Mając do dyspozycji niewiele przestrzeni warto postawić na nieszablonowe, wielofunkcyjne rozwiązania. Biurko może być proste, tak aby w różnych sytuacjach służyć jako np. dodatkowy stolik lub np. klasyczne, wpasowujące się w cały styl mieszkania. Pamiętajmy jednak żeby miało odpowiednią wysokość i wymiary. W przypadku fotela raczej unikajmy zwykłych krzeseł i siedzisk. Żeby wygodnie pracować, czytać czy odrabiać lekcje potrzebny jest dobry fotel biurowy. Musi być ergonomiczny,  funkcjonale oraz posiadać możliwość regulacji siedziska i oparcia, tak żeby dało się go ustawić do sylwetki każdego użytkownika. Ważne żeby całą aranżację biurowe dopasować do całego domu tak aby nie wyróżniała się w negatywnym tego słowa znaczeniu lecz była spójna z naszym stylem. 

Meble biurowe w domu? 

Najwygodniejsze meble do pracy to meble biurowe. Najlepiej pracuje się przy dużym, szerokim, klasycznym biurku. Oczywiście równie ważne jest siedzisko – biurowy, obrotowy fotel z regulowaną wysokością i oparciem. Bez wątpienia takie meble zajmują sporo miejsca. Jeżeli zależy nam na przestrzeni do pracy w domu, musimy liczyć się z pewnym kompromisem. Najlepiej dokonać go na rzecz innych mebli, tak aby uniknąć zagracenia. W zależności od funkcji gabinetu możemy rozważać różne opcje.  

Oczywiście najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest wyznaczenie osobnego pomieszczenia na biuro czy gabinet. Niestety w praktyce niewiele osób może sobie na to pozwolić. W sytuacji gdy pracujemy w domu jednak bardzo ważne jest żeby mieć na uwadze, że biuro w „kąciku” raczej się nie sprawdzi. Poleca się taką organizację przestrzeni, gdzie w pomieszczeniu np. salonie dominuje biurko, a reszta mebli jest bardziej na uboczu. Dzięki temu unikniemy przytłoczenia w pomieszczeniu. Do klasycznych mebli biurowych wystarczy dodać sofę i symboliczny stolik kawowy, a mamy gotowy salon – gabinet. Pamiętajmy też o brawach, meble najlepiej żeby były wykonane z drewna (lub drewnianej okleiny) a kolory wnętrza raczej jasne. W pracy świetnie sprawdzają się beże, szarości, biel i écru. Warto też zadbać o zielone akcenty – rośliny i dodatki.

Szukasz profesjonalnych mebli do biura, krzeseł pracowniczych lub mebli gabinetowych? Odwiedź salony NoNameOffice w Krakowie i Katowicach!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.