Wiadomości z Katowic

Gdzie najszybciej można przewalutować gotówkę?

  • Dodano: 2019-08-23 08:45, aktualizacja: 2019-08-23 08:58

Za granicę wyjeżdżamy zazwyczaj w celach rekreacyjnych bądź biznesowych. Wizyta w innym kraju zmusza nas do nabycia gotówki w lokalnej walucie, dzięki której możliwe będzie opłacenie rachunku w restauracji, zakup biletu do muzeum lub zakupienie oryginalnych pamiątek, które będą przywoływały miłe wspomnienia z udanych wakacji. Kantor możemy odwiedzić jeszcze przed wyjazdem lub po dotarciu do miejsca docelowego, w tym wypadku należy się jednak liczyć z bardzo wysoką prowizją. Czy istnienie zatem prosty i tani sposób na szybkie przewalutowanie gotówki?

Powodów, dla których nabywamy obcą walutę jest wiele, jednak niezależnie od przyczyny wszystkim nam zależy na tym by transakcja była jak najkorzystniejsza i to pod każdym względem. W dobie rozwoju technologii sprzyjającej wygodzie i komfortowi do wymiany złotówek na euro wystarczy jedynie telefon oraz dostęp do internetu. Myślisz sobie niemożliwe? A jednak! Na polskim rynku oprócz tradycyjnych stacjonarnych kantorów funkcjonują także kantory internetowe, które z miesiąca na miesiąc zyskują coraz więcej zadowolonych klientów. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku osób, które jednocześnie chcą zaoszczędzić na czasie i pieniądzach. Korzystając z platformy społecznościowej umożliwiającej wymianę walut nie musimy tracić czasu na dojście lub dojazd do kantoru - przebywając na nieznanych terenach jest to tym bardziej skomplikowane. Popularnym kantorem online cieszącym się dużym zaufaniem użytkowników jest Walutomat, który umożliwia wymianę PLN na EUR i to w dosłownie kilka minut. Dodatkowym atutem korzystania z usług Walutomatu jest niebywale niska prowizja wynosząca jedynie 0,2%. W porównaniu do opłat za przewalutowanie pobieranych przez banki czy stacjonarne kantory zagraniczne jest to kwota bardzo atrakcyjna zarówno dla tych, którzy chcą walutę euro kupić bądź sprzedać.

A gdzie sprawdzić bieżący kurs euro? To bardzo proste, wystarczy tylko odwiedzić stronę internetową https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/ by dokonać transakcji w najkorzystniejszym momencie!

Jak widać przed udaniem się na wyjazd zagraniczny nie musimy nabywać zbyt dużej ilości pieniędzy w obcej walucie euro, bez najmniejszego problemy zrobimy to będąc już na miejscu. Co więcej transakcję możemy przeprowadzić nie w kantorze stacjonarnym lub innym punkcie, lecz jedynie poprzez zalogowanie się do serwisu umożliwiającego szybkie i bezpieczne przewalutowanie gotówki z dowolnego miejsca na świecie!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.