Wiadomości z Katowic

Ginekologia estetyczna

  • Dodano: 2020-02-14 09:30, aktualizacja: 2022-12-06 10:29

Korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej stało się tak samo modne i popularne, jak wizyty u lekarza pierwszej pomocy. Coś nam się nie podoba, coś nam przeszkadza, na coś szkoda nam czasu - wybieramy lekarza, umawiamy wizytę, działamy i niemal od razu mamy efekt, na jakim nam zależy. Dziś jednak nie zajmiemy się medycyną estetyczną stricte dosłownie, ale weźmiemy pod lupę jedną z jej gałęzi, a mianowicie ginekologię estetyczną. Kto na nią stawia? Kto ją wybiera? Co ona oferuje?

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej cieszą się coraz większą popularnością i wybierane są coraz częściej przez kobiety, które pragną coś w sobie zmienić, coś, co utrudnia im czerpanie przyjemności ze zbliżeń seksualnych. Zmiany zachodzące w obrębie pochwy mają miejsce najczęściej pod wpływem ciąży lub w czasie menopauzy. To one właśnie sprawiają, że nasze życie seksualne nie sprawia nam takiej przyjemności, jaką odczuwaliśmy wcześniej. Obniżenie z kolei jakości życia seksualnego, w dużej mierze wpływa na całość naszego zachowania i codziennego funkcjonowania. Nic więc dziwnego, że coraz częściej sięgamy po rozwiązania, dzięki którym możemy z naszymi problemami sobie poradzić. Medycyna estetyczna oferując w swoim wachlarzu usług działania z zakresu ginekologii estetycznej ma dla nas naprawdę bardzo duże możliwości działania.

Kiedy warto postawić na ginekologię estetyczną?

Z pewnością wtedy, gdy zmiany w obrębie pochwy uniemożliwiają nam czerpanie przyjemności w sferze seksualnej. Oczywiście wiadomo, że nie jest to tak popularne rozwiązanie, jak chociażby zabiegi na twarz, ale coraz większa grupa kobiet jest świadoma, że problemy należy rozwiązywać, a tworzące się zmiany można zminimalizować, skorygować lub usunąć. Kiedy najczęściej kobiety wybierają zabiegi z ginekologii estetycznej?

Najbardziej problematyczną kwestią jest nietrzymanie moczu, zarówno to spoczynkowe, jak również i wysiłkowe. Bardzo wiele kobiet po ciąży ma z tym ogromny problem. Te panie, które nie znają możliwości z zakresu medycyny estetycznej żyją z takim problemem, próbując z tym jakość funkcjonować. Te panie z kolei, które znają ginekologię estetyczną, coraz częściej na takie właśnie zabiegi stawiają. Kolejnymi problemami jest patologiczna suchość pochwy, luźna pochwa, czy na przykład przerost warg sromowych mniejszych. Dużym problemem są także zrosty i blizny, które są spowodowane nacięciem krocza. Wiele przypadłości powoduje ogromne bóle, jak również i uniemożliwia normalne funkcjonowanie, a więc nie chodzi tutaj jedynie o kwestię estetyczną, ale również i o zdrowotną.

Ginekologia estetyczna ma na celu poprawić życie kobiety. Jest w stanie ona przywrócić równowagę zarówno psychiczną, jak również i fizyczną. Jeśli pojawiają się dolegliwości, które niszczą życie kobiety i nie dają jej możliwości życia na 100% - należy w tym zakresie działać. Czasami kilkuminutowy zabieg jest w stanie zmienić naprawdę wiele, dlatego też jeśli mamy taką możliwość, warto z tego skorzystać. Większość zabiegów wykonywane są za pomocą lasera, a więc są one całkowicie praktycznie bezbolesne, a do tego również i mało inwazyjne, co sprawia, że żadna z pań nie powinna się nimi przejmować. Co ważne, po zabiegu okres dochodzenia do siebie nie jest długi, dlatego też praktycznie w bardzo szybkim czasie można wrócić do codzienności i żyć tak, jak wcześniej, ale z jeszcze większym komfortem i pełną wygodą życia.

By poprawić życie kobiety

Zmiana w obrębie pochwy może wpłynąć znacząco zarówno na poprawę życia seksualnego kobiety, jak również i jej życia codziennego. Każda z pań ma inny problem, dlatego też dla wszystkich pacjentek medycyna estetyczna powinna podejść w pełni indywidualnie, tak, aby móc rozwiązać właśnie jej problem. U jednych pań konieczny jest lifting krocza, inne panie decydują się na laserową plastykę pochwy, dzięki której można przywrócić odpowiednie napięcie ścian pochwy, czy też zwiększyć elastyczność. Często wiele kobiet decyduje się także na clitoroplastykę, a więc plastykę łechtaczki, która jest zabiegiem przede wszystkim mającym na celu poprawę doznań seksualnych poprzez odsłonięcie górnej części łechtaczki. Można także i postawić na zmniejszenie warg sromowych mniejszych, na zabieg likwidujący problem nietrzymania moczu.

Bez względu na to, o jakim problemie mówimy, każdy tak naprawdę może znacząco wpłynąć na życie każdej kobiety. Medycyna estetyczna i wciąż poszerzana w tym zakresie ilość usług z ginekologii estetycznej pozwala paniom żyć coraz lepiej i poprawić zmiany, które uniemożliwiały czerpanie przyjemności. Pamiętajmy o tym, że życie seksualne jest niezwykle ważne, dlatego też koniecznie należy zatroszczyć się o to, aby stawiać wciąż na jakość życia seksualnego i dokonywać zmian tam, gdzie one są dla nas w tym zakresie utrudnieniem. Czasami kilka minut zabiegu jest w stanie zmienić życie kobiety na każdej praktycznie płaszczyźnie. Czy warto więc na to stawiać? Jak najbardziej tak!


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.