Wiadomości z Katowic

Herbata w kawiarni? Jak najbardziej!

  • Dodano: 2019-11-29 14:45

Do niedawna w kawiarniach standardem był szeroki wybór kaw i dodatkowo możliwość zamówienia jednej z dwóch lub trzech herbat. Jednak coraz bardziej doceniamy dobrą herbatę, podobnie jak kilka lat temu zaczęliśmy interesować się różnymi sposobami parzenia kawy.

Coraz większy wybór

Do niedawna kupienie dobrej herbaty liściastej było wyzwaniem – sklepy oferujące coś więcej niż kilka gatunków czarnej i zielonej herbaty należały do rzadkości, a niskiej dostępności towarzyszyło niewielkie zainteresowanie. Jednak podobnie jak nie mylimy już espresso z kawą z ekspresu, coraz bardziej świadomie podchodzimy do kwestii picia herbaty. Dziś to już nie tylko Yunnan i Earl-Grey – pasja do herbaty udziela się coraz większej liczbie osób. 

Pyszna, ale i zdrowa

Herbata w większym stopniu niż kawa kojarzy się ze zdrowym stylem życia. I choć kawa posiada pewne właściwości prozdrowotne, to herbata faktycznie potrafi wspomagać serce, trawienie, a zielona znana jest z właściwości antyoksydacyjnych – a więc spowalniających starzenie się komórek, a także będących wsparciem w zapobieganiu nowotworów. 

Jak parzyć herbatę?

Kiepskiej jakości czarna herbata w torebkach powoli odchodzi do lamusa – coraz częściej poświęcamy kilka dodatkowych chwil, by przygotować jak najlepszy napar. Oczywiście podstawą jest zadbanie o świeże liście – warto więc zadbać o właściwe przechowywanie herbaty, niezależnie od tego, czy mamy najlepszą odmianę liściastą, czy porządną herbatę w torebkach. Oprócz tego kluczowymi czynnikami wpływającymi na smak i właściwości naparu są temperatura i czas parzenia – w zależności od czasu, jaki minie od zalania liści wodą do spożycia napoju, ta sama odmiana może np. pobudzać lub odprężać. 

Herbata do kawiarni – gdzie kupić najlepszą?

Coraz łatwiej dostępna wiedza na temat herbaty sprawia, że wiele osób chętnie próbuje nowych smaków. Dlatego dobrą decyzją może być rozszerzenie oferty swojej kawiarni o kilka naprawdę dobrych herbat – można je znaleźć na przykład pod tym adresem: http://ctdepot.pl/kategoria-herbaty Wprowadzenie do kawiarni dobrej jakości herbat i opanowanie sztuki ich parzenia nie tylko zachęci dotychczasowych klientów do ponownych wizyt, ale może przyciągnąć nowych.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.