Wiadomości z Katowic

Implantologia – co możemy dzięki niej zyskać? 

  • Dodano: 2021-10-22 11:15

Stomatologia to dziedzina nauki, która bardzo mocno przyczynia się do poprawy samopoczucia i samooceny pacjentów. Prawidłowe uzębienie to bardzo ważny element naszego życia. Bez niego może spotkać nas wiele problemów zdrowotnych i nie tylko. Dzięki implantologii, mamy szansę na zupełnie nowe życie. To wszystko nie byłoby jednak możliwe bez odpowiedniego przeszkolenia i właśnie o tym opowiemy w poniższym artykule. 

Czym jest implantologia? 

Implantologia należy do najnowocześniejszych metod leczenia uzębienia jakie możemy obecnie wyróżnić. Dzięki niej, posiadamy możliwość uzupełnienia ubytków w uzębieniu spowodowanych przez uszkodzenia mechaniczne, genetyczne oraz próchnicze. Polega na umieszczeniu w wybrakowanym miejscu specjalnego implantu, który najczęściej stworzony jest z tytanu. Jest to materiał, który posiada właściwości antyalergiczne i jest niesamowicie wytrzymały. Stomatolog tworzy z niego nowy korzeń, na którym następnie buduje koronę zęba, a na koniec przymocowuje do protezy. Cały proces obejmuje kilka wizyt u stomatologa, podczas których przeprowadzona zostaje konsultacja, analiza wyników badań, stworzenie odcisku szczęki oraz umieszczenie implantu. Wszystkie te działania skupiają się na zapewnieniu pacjentowi jak najlepszych efektów. 

Implantologia – jak dobrze wybrać szkolenie? 

Decydując się na karierę stomatologiczną skupioną w kierunku implantologii, warto uczestniczyć w rozmaitych kursach. Jednak decydując się na udział, warto zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych rzeczy. Przede wszystkim czy w programie zawarte są zajęcia praktyczne. Tylko dzięki nim, nauczymy się jak poprawnie zakładać implant. Szkolenie powinien również prowadzić specjalista, który dokładnie wytłumaczy nam zachodzące podczas zabiegu procesy. Sprawdzone szkolenia z implantologii możemy znaleźć na stronie https://heroesofdentistry.pl/. Warto pamiętać, że medycyna to dziedzina w której ciągłe dokształcanie się jest bardzo ważne i pozwala nam być na bieżąco ze wszelkimi nowinami ze świata nowoczesnych rozwiązań. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.