Wiadomości z Katowic

iPhone 14 - nowa gama produktów od Apple

 • Dodano: 2022-10-26 06:00, aktualizacja: 2022-10-26 06:09

Już dawno temu w sieci pojawiły się plotki odnośnie tego, że Apple po raz kolejny będzie chciał zaoferować swoim użytkownikom nowe urządzenia. Teraz plotki stały się faktem. Czas na podsumowanie przecieków, które systematycznie przedostawały się do świata zewnętrznego. W Stanach Zjednoczonych i w innych krajach pojawił się nowy iPhone od Apple, którego celem jest sprostanie oczekiwaniom wymagających klientów. Co należy wiedzieć o iPhonie, który został oznaczony numerem 14stym?

 1. Nowa technologia smartfonów
 2. iPhone 14 Pro Max i pokrewne mu urządzenia
 3. Ciekawostki technologiczne
 4. Solidne iPhone do powszechnego wykorzystania
 5. Dodatkowe usługi dla wszystkich użytkowników

Nowa technologia smartfonów

W sieci pojawiło się już wiele recenzji o iPhone 14 Pro Max i tych "zwykłych" wersji smartfonów od Apple. Trzeba przyznać, że i tym razem firma Apple stanęła na wysokości zadania, zapewniając dostęp do inteligentnej technologii. Co to oznacza dla użytkowników? Wśród najważniejszych cech tej nowej serii produktów można zaliczyć:

 • udoskonalony aparat,
 • wzmocniony poziom bezpieczeństwa,
 • aparat główny i przekątny True Depth,
 • aparat ultraszerokokątny,
 • oprogramowanie Phototonic Enige,
 • chip A15 Bionic z 5-rdzeniowym GPU.

Czy zwykłe smartfony byłyby w stanie dać coś takiego?

iPhone 14 Pro Max i pokrewne mu urządzenia

Premiera tychże produktów nastąpiła we wrześniu 2022 roku i od razu wzbudziła żywe zainteresowanie wśród osób, którym tego typu technologia nie jest obca. Telefony dostępne są już w sprzedaży - nawet w Polsce. Ten nowy model inteligentnych urządzeń posiada nowe funkcje. Jak chociażby Wykrywanie wypadków i Alarmowe SOS. W żadnym innym smartfonie, czy też iPhone nie było do czynienia z rozwiązaniem, które wspierane jest przez satelitę. Tym bardziej, że chodzi tu o ratowanie życia.

iPhone, które okazały się dla wszystkich nie lada zaskoczeniem, są w stanie zaoferować niezwykłą wydajność baterii. W szczególności jeżeli porówna się je do poprzednich modeli obecnych na rynku. Wśród innych, ciekawych zalet można również wymienić niezwykle szybką komunikację 5G.

Sam iPhone z numerem 14 w sprzedaży znalazł się od 16 września. Na wersję z plusem trzeba było jednak poczekać. Sprzedaż tego urządzenia ruszyła dopiero 7 października.

Ciekawostki technologiczne

Apple jak zwykle nie próżnuje zapewniając swoim klientom iPhone, które wyróżnia się pod każdym względem. Chociażby tym, że w wersji "zwykłej" model 14 ma ekran o przekątnej 6,1 cala. Model 14 plus to 6,7 cala. 14 Pro Max to również 6,7 cala.

To fakt, że 14 Pro Max jest większy ale trzeba zdać sobie sprawę z tego, że jednak jest minimalnie węższy od swojego pierwotnego pierwowzoru. Dlaczego tak? Ponieważ w wersji trzynastej klienci skarżyli się na owe proporcje.

Ilość przecieków odnośnie tych telefonów była ogromna. Teraz można je sprawdzić osobiście pozwalając sobie na testy tych telefonów, które już spotykają się z pozytywnym odzewem ze strony konsumentów.

Warto również zwrócić uwagę na design tych telefonów. W szczególności panie na pewno zwrócą uwagę na to w jakich wersjach kolorystycznych dostępne są te iPhone. Otóż w sklepach można otrzymać:

 • głęboką purpurę,
 • złoty,
 • srebrny,
 • gwiezdną czerń.

Solidne iPhone do powszechnego wykorzystania

Apple zwróciło uwagę na to aby stworzyć produkty, które będzie wyróżniać trwałość, solidność oraz możliwość wykorzystania w różnych miejscach. To dlatego owe urządzenia wyróżniają się takimi elementami jak warstwa ceramic shields, wysoki poziom wodoodporności oraz chirurgiczna stal nierdzewna. To co jest ważne to fakt, że to sam użytkownik decyduje o tym co komu udostępnia. Tak aby być pewnym tego, że na każdym kroku będzie można zachować maksimum prywatności.

Nie lada ciekawostką jest to, że modele w wersji 14 posiadają nie gasnący wyświetlacz. Dzięki temu nie trzeba będzie już bez ustanku stukać w niego aby przekonać się co tak naprawdę się na nim dzieje. No tak ale przez to bateria długo nie wytrzyma. Bez obaw, całość została tak skonstruowana, że Apple zapewniło niezwykłą wydajność - w szczególności jeżeli porówna się je do wersji iPhone'a 13 Pro i nie tylko. Warto dodać, że ekran jest na tyle wysoce zaawansowany, iż wystarczy tylko urządzenie odłożyć ekranem do dołu lub schować do kieszeni, aby ten całkowicie ściemniał.

Dodatkowe usługi dla wszystkich użytkowników

Oprócz tak oczywistych funkcji jak potężne aparaty, pamięć (1TB!), wydajna bateria, itd., nie można zapomnieć o tym, że iPhone 14 Pro Max i pozostałe wersje są w stanie zaoferować użytkownikom zdecydowanie więcej możliwości, które na pewno mogą spodobać się m.in. osobom aktywnym fizycznie.

iPhone 14 max mają do dyspozycji usługę Apple Fitness+. To ponad 3000 zajęć treningowych i medytacyjnych. Wszystkie one są prowadzone przez różną kadrę instruktorską. Teraz można mieć to wszystko na wyciągnięcie ręki. Ze względu na pełną integrację z aplikacją Fitness na iPhone’a, całość będzie dostępna dla systemu iOS 16.

Apple dostarcza iPhone, który ma mieć jak najmniejszy, szkodliwy wpływ na środowisko naturalne. Wymienić można chociażby linię antenowe. Należy bowiem wiedzieć, że są to elementy, które wykonane są z wytrzymałego materiału wytwarzanego poprzez recykling plastikowych butelek na wodę.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.