Wiadomości z Katowic

Jak efektywnie zredukować cellulit?

  • Dodano: 2020-02-20 12:30

Cellulit to odwieczny wróg niemal każdej kobiety. Walczą z nim zarówno kobiety otyłe, jak również i szczupłe. Dotyczy on pań przed trzydziestką i po trzydziestce. Ta nazywana przez większość skórka pomarańczowa, jest powodem wielu naszych kompleksów i poczucia braku pewności siebie. Walczymy z nią na każdy możliwy sposób. Zmieniamy dietę, pijemy dużo wody, stosujemy różnego rodzaju peelingi, a do tego stawiamy na aktywność fizyczną. Cellulit jednak wciąż jest! Jak więc z nim walczyć? Czy można go wyeliminować? Czy piękne, jędrne ciało to tylko efekt photoshopa?

Cellulit zwany przez większość skórką pomarańczową, w rzeczywistości jest niewłaściwym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, jaka znajduje się pod naszą skórą. Efekt ten sprawia, że skóra jest niejako pomarszczona i tworzą się na niej większe lub mniejsze wybrzuszenia. U jednych kobiet tego cellulitu jest więcej, u innych mniej - jedno jest pewne, problem zna ten blisko 95% kobiet w każdym niemal wieku. Dzięki możliwościom, jakie oferuje nam medycyna estetyczna holisticclinic.pl, bez problemu możemy radzić sobie z tego typu przypadłościami, wybierając do tego stosowne zabiegi. Czy one faktycznie działają? Tak, jeśli postawimy na profesjonalne usługi i zdecydujemy się sięgać po rozwiązania, dzięki którym ten zamierzony cel będziemy chcieli osiągnąć.

Jakie są przyczyny powstawania cellulitu?

Uważa się, że główną przyczyną tego, że ten cellulit mamy są geny. Jeśli miała z nim problem nasza babcia i mama, to z pewnością w dużym stopniu istnieje prawdopodobieństwo, że dosięgnie on i nas. Podobnie jest zresztą z rozstępami. Jeśli w trakcie ciąży pojawiły się one u naszej mamy, jest duża szansa, że mimo stosowania różnorodnych kremów i my będziemy te rozstępy mieć. Wróćmy jednak do cellulitu. Oprócz genów, duże znaczenie mają także nasze hormony, w tym między innymi wahania poziomu estrogenów oraz zastój płynu międzykomórkowego. Bardzo często przyczyny tego stanu rzeczy dopatrywać można się przy zaburzeniach krążenia, jak również i przy nadwadze. Co jeszcze? Na pewno większe ryzyko wystąpienia cellulitu pojawia się u kobiet, które przyjmują leki hormonalne, które stosują niewłaściwą dietę bogatą w węglowodany proste, tłuszcze i duże ilości soli, a także osoby nadużywające alkohol i palące papierosy. Zdecydowanie większa grupa osób ma cellulit, który stosuje siedzący tryb życia, w porównaniu z osobami, które żyją na co dzień aktywnie.

Jak pozbyć się cellulitu?

Zanim sięgniemy po ofertę usług, jaką ma nam do zaoferowania medycyna estetyczna, z całą pewnością w pierwszej kolejności należy zmienić swoje codzienne nawyki. Żadne zabiegi nie dadzą nam upragnionych efektów, jeśli nie postawimy na zdrowy styl życia? Podstawą jest na pewno zdrowa, pełnowartościowa i zbilansowana dieta. Na to powinniśmy stawiać w pierwszej kolejności i to tak naprawdę jest głównym czynnikiem, jeśli w grę wchodzi skuteczność naszych efektów. Drugą kwestią jest aktywność. Im więcej jej w naszym życiu, tym lepiej, dlatego też warto na nią stawiać. Rower zamiast samochodu, spacer zamiast siedzenia przed telewizorem, wyjście z przyjaciółką na siłownie czy fitness. Nic nie jest w stanie zaoferować nam lepszych efektów, jak właśnie aktywny tryb życia. Nie można zapomnieć także o rezygnacji z używek i o higienicznym trybie życia.

Jakie zabiegi warto wybierać na cellulit?

Jeśli zmieniliśmy nasz styl życia, ale cellulit nadal jest widoczny, to na pewno medycyna estetyczna jest w stanie nam w tym zakresie znacząco pomóc. Co warto stosować? Bez wątpienia idealnymi zabiegami są: drenaż limfatyczny, podczerwień, karboksyterapia, czy mezoterapia. Dobrym rozwiązaniem jest krioterapia, jak również i masaże próżniowe, w tym znany z pewnością każdemu bardzo dobrze Icoone. Chcąc pozbyć się cellulitu, trzeba przede wszystkim uporać się z tkanką tłuszczową, która pod tą skórą jest źle zlokalizowana. Jeśli na tym właśnie się skupimy, to na pewno zobaczymy efekty prędzej, niż moglibyśmy się spodziewać.Każde z tych rozwiązań jest niezwykle efektywne, jeśli przeprowadzone jest przez zespół profesjonalnych specjalistów w zakresie medycyny estetycznej. Nie każde miejsce jest w stanie zaoferować nam to samo, nie w każdym pracuje się na najwyższej jakości sprzęcie, nie każdy stawia na renomę, by budować markę, która stanie się znana i ceniona. Jeśli my chcemy zobaczyć efekt, to na pewno warto postawić na klinikę medycyny estetycznej, która ma dobrą opinię, która jest znana i w szeregach której zatrudnione są takie osoby, którym nie boimy się oddać ,,pod opiekę” naszego ciała.

Dobry wybór to połowa sukcesu. Jeśli tego uda nam się dokonać, wówczas z pewnością cellulit jako nasz wróg przestanie stanowić dla nas problem. Sam nie zniknie. Nie ma na niego również magicznego lekarstwa czy kremu. Musimy zmienić swoje nawyki, a następnie zastosować odpowiednie zabiegi, by móc cieszyć się piękną, jędrną i gładką skórą bez względu na to, ile mamy lat.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.