Wiadomości z Katowic

Jak obniżyć cenę ubezpieczenia OC? 3 najważniejsze wskazówki!

  • Dodano: 2021-06-08 15:30

Twoje składki ubezpieczenia OC rosną? Kolejny rok ubezpieczenia, a rabatu nie widać? Znalezienie tańszej policy jest możliwe. Przygotowaliśmy dla ciebie 3 najważniejsze wskazówki! Wystarczy niewielkie zaangażowanie z twojej strony oraz kilka minut wolnego czasu. Oszczędności miło cię zaskoczą!

  1. Wnikliwe porównania, które mają sens - najważniejsze wskazówki
  2. Na co zwrócić uwagę kupując samochód?
  3. Internet prawdę ci powie, czyli jak możesz jeszcze zaoszczędzić

Wnikliwe porównania, które mają sens - najważniejsze wskazówki

Ubezpieczyciele rzadko nagradzają lojalnych klientów. Nastawieni są na przyciąganie nowych konsumentów. Wykorzystują do tego różnego rodzaju zniżki i promocje. Jak obniżyć cenę ubezpieczenia OC? Jeśli właśnie zbliża się koniec twojego ubezpieczenia, rozglądnij się za różnymi ofertami. W tym przypadku wierność wobec jednego usługodawcy nie do końca ma sens. Wykorzystaj porównywarkę ubezpieczeń najtansze-oc-ac.pl i sprawdź, jak obniżyć cenę ubezpieczenia OC. Oceń kto zaproponuje Ci najlepsze ubezpieczenie. Już na początku warto znać kilka szczegółów. Po pierwsze najskuteczniejszym sposobem na tanie OC jest bezpieczna jazda. Bezszkodowa jazda to nic innego jak zniżki na Twoim koncie. Kary za szkodę to wzrost OC nawet o 50%. Po drugie możesz rozważyć współwłasność. Jeśli nie zdążyłeś jeszcze uzbierać zniżek za jazdę bezszkodową, możesz pomyśleć o współwłasności pojazdu. Doświadczony kierowca ze zniżkami pozwoli ci uzbierać punkty. Jednak pamiętaj, że jest również druga strona medalu. Jeśli kierowca będzie niedoświadczony i spowoduje szkodę, to współwłaściciel pojazdu utraci część swoich zniżek. Jeśli pozostajesz w związku małżeńskim ze wspólnotą majątkową, to również możesz uzyskać zniżki. Większość ubezpieczycieli zgadza się na korzystanie ze zniżek współmałżonka. Samochód może być zarejestrowany na jedną osobę, ale ze zniżek korzystacie oboje. Oczywiście w razie skody obie osoby tracą część swoich zniżek.

Na co zwrócić uwagę kupując samochód?

O tym jak obniżyć cenę ubezpieczenia OC warto pomyśleć już w czasie zakupu swojego auta. Warto wiedzieć, że jeśli jesteś posiadaczem samochodu o małej pojemności silnika możesz uzyskać duże zniżki. W przypadku dużego silnika nie będzie to możliwe. Kolejna wskazówka dotyczy zakupu samochodu używanego. Pamiętaj, że możesz skorzystać z OC poprzedniego właściciela, o ile jest ono aktualne. Zwróć jednak uwagę na to, że ubezpieczyciel może dokonać rekalkulacji. Nie zawsze cię o tym poinformuje dlatego kontroluj sytuację i bądź przygotowany na konieczność wyrównania kwoty. Możesz, od razu po zakupie takiego samochodu, skontaktować się z ubezpieczycielem. Ocenisz czy ma w planach rekalkulację a także czy jest ona dla Ciebie korzystna. Jeśli dopłata wydaje ci się zbyt duża, warto sprawdzić w porównywarce ubezpieczeń najtansze-oc-ac.pl czy nie lepiej taką u umowę wypowiedzieć od razu. Nowa polisa zawarta w innym towarzystwie może okazać się tańsza.

Internet prawdę ci powie, czyli jak możesz jeszcze zaoszczędzić

Zakup ubezpieczenia przez Internet wychodzi nieco taniej, niż w placówce u agenta. Kupując polisę online wszystkie czynności wykonujesz samodzielnie. W zamian za to otrzymujesz odrobinę niższą cenę. Dodatkowym plusem jest możliwość rezygnacji z takiej umowy w ciągu 30 dni od daty zakupu bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. Jeśli chcesz dokonać zakupu ubezpieczenia OC, a także AC, zdecyduj się na jedno towarzystwo. Będzie wygodniej i taniej. Cena poszczególnych ubezpieczeń w zestawie zawsze będzie niższa. Być może otrzymasz dodatkowo od ubezpieczyciela bezpłatne dodatki jak na przykład miniassistance. Oszczędności szukaj również w formie płatności. Zakup na raty, choć kuszący, to wychodzi drożej niż opłata całości za jednym razem. Podział składki na dwie raty to wzrost ceny nawet o 20 %. Warto samodzielnie odłożyć pieniądze i zapłacić całą składkę. W razie wątpliwości wejdź na porównywarkę ubezpieczeń najtansze-oc-ac.pl i dowiedz się więcej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.